| Nimeni91 a întrebat:

Anul acesta nu s-a mai organizat la scoala mea nicio festivitate de sfarsit de an si bineinteles ca nu am primit nicio diploma. Intrebarea mea este : imi este folositoare la ceva diploma de sfarsit de 10 clase, abia la toamna urmand sa trec in clasa a 11 a?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La absolut nimic.

| Nimeni91 explică:

Eu am intrebat in mod simplu daca mi-se cere undeva acest document. Normal ca vreau sa imi termin liceul, am si planuri pentru facultate, insa intrebam doar daca mi-se solicita undeva diploma asta. Stiu ca daca ai diploma de bac automat insemna ca ai absolvit 12 clase, insa intrebam doar daca e folositoare la ceva aceasta bucata de carton.

| pHantom1976 a răspuns:

Daca doresti sa abanonezi scoala dupa ce ai finalizat clasa a 10-a o poti face singur, invatamantul obligatoriu fiind obligatoriu doar 10 clase. Diploma de 10 clase poate sa te ajute atunci cand vrei sa te angajezi sau etc... si trebuie sa dovedesti maximul de clase absolvite.