| r0jeer2k a întrebat:

Daca sunt la profil economic as putea sa dau la inginerie electrica pentru facultate?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti sustine examenul de admitere, nu conteaza prea mult profilul liceului absolvit, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca stii si stii sa folosesti Legea lui Ohm si legile lui Kirchhof, atunci da, altfel alege filologia sau teologia...

| Viitorulapropiat a răspuns:

Poti sa mergi la orice facultate indiferent de profilul pe care-l urmezi.

| Pabibabum09 a răspuns:

Nu conteaza la ce profil ai absolvit liceul! Te poti orienta catre orice facultate! Succes!