| Jenn002 a întrebat:

cam neimportanta. dar sunt curioasatongue... voi cum invatati la obiecte precum biologie, geografie, istorie?happy

Răspuns Câştigător
| Cσσкiє a răspuns:

Bună. Citesc lecţia de vreo 3-4 ori "întreagă", apoi pe fragmente. După vreo 15 minute o mai citesc de câteva ori şi spun tot ce am reţinut...sau scriu pe o hârtie. Unde văd că am probleme şi că nu am reţinut totul, mai repet, ca să se fixeze cunoştinţele.Rog prietenele să mă asculte la şcoală, în pauze, înainte de ora respectivă. Succes!

9 răspunsuri:
| AnnaMariaaa a răspuns:

Trebuie sa recunosc ca mecanic, adica pe derost.ptr ca in clasa nu sunt totdeauna atenta si acasa trebuie sa invat tot.

| aaaa12345 a răspuns:

Citesc lectia si o mai prezint parintilor funda ti-am raspuns prima

| 인스피릿 a răspuns:

Well eu la istorie nu ma duc => nu invat. Poate mai citesc lectia o data dupa ce o copiez in caiet de la colegi. La geografie, sunt atenta in clasa si ma uit peste lectie de vreo 2-3 ori acasa, si bineinteles, ma uit peste ce ii important inainte sa intre profesorul. La biologie, sunt foarte atenta in clasa, iar acasa refac desenele facute in caiet si ma uit peste lectie. Nu invat niciodata cuvant cu cuvant pentru ca nu raman cu nimic. Daca stiu despre ce e vorba, pot sa dezvolt cateva idei bazate pe amintiri. happy

| Betty a răspuns:

Pai invat logic...adica incerc sa inteleg ce zice acololaughing...nu tocesc pur si simplu pentru ca nu reusesc sa retin daca sunt atenta la ce citesc retin mai usor
pupicilove strucklove struck

| AxxyAlexandra a răspuns:

Iti pot spune ce note am si tu te poti ghida dupa astea: la gografie 2 de 10 la istorie un 10 si un 9 si la biologie un 10...mentionez ca sunt in clasa a 8-a. tu?

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Bună!
Păi eu învăţ bine la biologie şi geografie, dar la istorie mă apucă somnul.Mai avem şi un prof care vorebeşte foarte încet şi repede. Dar asta e, n-avem ce să facem. Ori suntem la școală ori nu mai suntem? laughing

| Jenn002 explică:

Eu sunt tot a8a[Shadowlove]happy

| xoxxxoooxo a răspuns:

Poi eu citesc de mai multe ori, dupa incerc sa spun lectia pe derost, dar ma mai uit si in carte (sau caiet), dupa mai citesc de vreo 2 ori si dupa o zic pe derostbig grin
Te P:*:*P

| princess_1786 a răspuns:

Eu nu!
ce prind din cls.