| toteu65 a întrebat:

Sunt împreună cu prietena mea de 5 ani jumate. 2-3 ani ne-am înțeles foarte bine. Pana acum 2 ani când a început sa aibă grija altora. Acum 2 ani ne-am certat. O săptămână și ceva nu am vorbit. Și a ieșit cu altul. S-a întors la mine si-a cerut scuze și totul a fost ok. Acum 7 luni iar ne-am certat urât. Nu am vorbit câteva zile ea a ieșit cu prietena ei cea mai buna. Știind că iese m-am întâlnit cu ea pe drum si i-am spus sa îmi dea telefonul. Și când am intrat în telefon am găsit surpriza. Vorbise cu altul. S-a apucat de plâns a spus ca îi pare rău. I-am explicat ca este foarte ușor influențabilă ca îi vreau binele. A trecut și asta. De 3-4 luni a început sa se comporte ciudat. Nu mai voia sa vina la mine acasa și nu făcea tot posibilul sa ieșim. Acum o luna ne-am certat. Eu i-am spus sa se duca la altul pentru ca asta a făcut de fiecare dată. Și asta a făcut. 4 zile nu am vorbit. După 4 zile ce ne-am certat un prieten mi-a spus ca ea se sărută cu altu pe holul liceului. Am înnebunit. Am crezut ca e o gluma. Voiam sa mă duc sa îl bat pe ala de sa îl bag în spital. Dar mi-am dat seama ca el nu avea nicio vina. După 3 zile de relație îi spunea ca îl iubește ca vrea sa doarmă cu el ca vrea sa îl muşte. Fuma de la el și se întâlneau în fiecare pauza. Nu credeam ca o sa facă ăsta pentru ca mă iubea prea mult înainte. II plăcea de el din noiembrie și l-a ținut ca planul doi. Am zis sa ne întâlnim sa îmi spună ce are de gând. Când a ieșit din liceu m-a luat în brațe după a început sa plângă și mi-a spus ce a făcut. A zis ca mă alege pe mine inițial a zis "ne înțelegem" (adică ei se înțeleg) dar cred ca a zis-o din orgoliu. M-a rugat sa o iert și sa fie totul ca înainte. Ok de o luna se comporta foarte bine. Dar nu mai pot uita eu faza asta de fiecare data când o sărut îmi apare ăla în minte. Și eu sunt prea gelos și mă supăr din orice. De când mă știu. Dar nu am inşelat-o niciodată. O iubesc doar pe ea. Țin enorm de mult la ea. Am incercat sa uit asta dar nu pot. La un moment dat ma satur de zambetul fals si explodez. E normal comportamentul asta la femei? Spuneti-mi va rog ce e de făcut. dau funda.

6 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

Despartiti-va

| Broadband a răspuns:

Ma aseman in povestea ta per total si eu tot asa o banuiam ca mai vorbeste cu cineva si i-am zis a negat normal tot ca n-are cum etc... am trecut peste am crezut-o
apoi imi spune un prieten bomba ca ea mai vorbeste cu altcineva
sa iau foc am primit un soc grav atunci si cu socul ala s-a dus si iubirea de fapt slabise si inainte cu certuri dar atunci s-a dus de tot

femeia nu prea stie ce sa faca intr-o relatie eu asta am vazut si faptul ca mai vorbeste cu inca unul, altul si rade si alte alea pe noi ne impinge rau la gelozie si apoi o luam la intrebari grave si o ranim cu vorbe si multe altele
sunt mai zburdalnice fetele
nu vor ceva serios
o relatie

eu cred ca ala nu e comportament de fata ce te iubea iubeste daca... nu stiu
dar sa te pupi cu altul iti da de gandit ca sentimentele ei s-au indreptat spre celalalt si nu te apreciaza pe tine si nu-si da seama

eu ii dadeam papucii imediat in astfel de situatie dar zici ca o iubesti deci nu poti face asta
dar iti zic ceva barbatescwinking

daca vine o zi cand numai simti nimic pentru ea si ea inca te iubeste si alea... razbuna-te putin si dai niste suferinta pe tava si ei ca rasplata pentru ce ti-a facut. sa afle durerea
stiu razbunarea e arma prostului dar uneori sa potolesti si sa deschizi capul altora e necesara
in relatie e bine asa
putina indiferenta
putin orgoliu
putina nepasare ca in mancare putin Fucks big grin
stii?
trebuie sa gusti din toate in relatie sa fie una "strong"

| RAY a răspuns:

Eu raman tot la teoria mea care curpinde biologia umana,fetele se compromit cu barbati beta ele nu ne iubesc stau cu noi din compromis,ce este un barbat beta?
un baiat cuminte,nu prea e popular,gelos,fricos,nu foarte hotarat, e foarte credul in femei, iarta cam tot, i frica sa piarda ceva, nu prea atrage sexul opus prin fizic, nu e dominant, nu domina, barbati alfa repezinta foarte putin din populatia masculina 10-15%,fetele au un scop sa gaseasca un alfa nu e vina lor e naturi sa spun asa,si eu ma regasesc in povestea ta stiu cum e, fetele sunt foarte bune manipulatoare emotionale si joaca foarte bine teatru de asta rar le merge cu alfa aia sunt reci, lipsiti de sentimente, femeile fac copii cu alfa ca beta sa-i creasca ma intelegi? tu ca beta ca asa te-ai nascut si asa vei muri daca continui asa mereu vei fi dezamagit de ele
eu nu stiu cum de mai ai incredere in ea, ce mai cauti cu ea? nu vezi ca isi bate joc de tine omule trezeste ce naiba asta e

| ToKen a răspuns:

Parerea mea e ca, daca te certi cu persoana iubita, asta nu e pretext sa sari pe altul/alta cu prima ocazie.
M-ar tenta sa-ti spun s-o lasi, dar zici c-o iubesti.
Incearca pe cat posibil sa eviti sa te mai gandesti la chestia asta. E greu, dar te consuma gelozia si-ti da stari de tot rahatul.

| dragodana a răspuns:

Salut! Nu e normal acest comportament. Fata joaca la sentiment si la 2 capete.
E iubire de liceu, n-are viitor.Da-i papucii.E mai bine pentru tine. Exista pe lumea asta o femeie care sa fie cuminte, credincioasa etc.
Chiar meriti o panarama? Macar sexul e grozav?
Caci altfel nu inteleg de ce tot o ierti.
Va fi greu dupa despartire, dar mai bine pentru tine.

| toteu65 explică:

Adică eu eram ăla care începea cearta și continuam cu reproșuri. dar toate fetele fac asta?