| Denis2706 a întrebat:

Salut am o intrebare. Eu si cu prietena mea am facut sex cu vreo 2 saptamani inainte sa ii vina stopul. Iar acum vreo 2 zile i-a venit.
Am facut sex protejat, dar totusi prezervativul s-a rupt in anal.
Vreau sa stiu ca daca doamne fereste a atins-o vreun strop de sperma in vagin, si i-a venit ciclul. Este vreo sansa sa fie insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti sa te linistesti deoarece scenariul inchipuit de tine nu are nici cea mai mica sansa de "reusita". Inceperea menstruatiei demonstreaza foarte clar acest lucru. Menstruatia se declanseaza doar in cazul in care in acel ciclu menstrual nu sa realizat fecundarea ovulului si acesta se elimina din organism. In concluzie nu exista sarcina.

4 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Dacă i-a venit "stopul" nu e nicio șansă să fie însărcinată. Spermatozoizii știu și ei că la "stop", trebuie să stai.
Dacă prin absurd, era "cedează", posibilitatea să fii tătic exista.
Dacă vrei să fii sigur, întreab-o dacă avea și un "sens interzis" pe undeva, atunci e imposibil să fie însărcinată.

| Alcyon a răspuns:

Nu e insarcinata.

| Skilline2012 a răspuns:

Sa ne intrebi pe noi, stim sigur! Doar am fost acolo, cum dracu sa nu stim?!

| DenisaO a răspuns:

Nu este insarcinata.