| katy1151 a întrebat:

Luna trecuta mi-a venit ciclul pe 15 si luna asta deloc1dc?

Răspuns Câştigător
| aniriiiiii a răspuns:

Cati ani ai? daca ti-a venit ciclul doar de 1 an, nu trebuie sa ti faci probleme pentru ca asa e prima data pana se regleaza etc, daca ai 17-18 etc ani si n`ai avut relatii intime nimic in privinta asta nu`ti fa probleme pentru ca se mai intampla e posibil sa fi racit ...mai asteapta mai e din luna martie happy

9 răspunsuri:
| katy a răspuns:

E posibil sa ai dereglari hormonale daca stii ca nu ai intretinut relatii sexuale si sa se fi intamplat ceva tongue nu stiu cati ani ai dar daca ciclul nu il ai de multi ani, probabil inca nu e regulat deci nu te speria ca o sa-ti vina

| missbee a răspuns:

Dacă ai făcut sex neprotejat în ultima lună, fă un test de sarcină.
Dacă nu e cazul, poate fi doar o dereglare hormonală datorată unor excese, sau doar o întârziere din cauza faptului că nu ai ciclul regulat. Acesta se poate regla pe la 18 ani, sau după prima sarcină, deci nu te impacienta.

Totuși poți face un control. Poate fi vorba de o răceală, stres, oboseală... etc.

Sănătate!

| Foca a răspuns:

Buna. Poate fi o intarziere, stai linistita ca o sa vina happy.
Succes.
Ciaohappy

soothe
| soothe a răspuns:

A intarziat. Ca sa stii de ce, trebuie sa ne dai si alte simptome.

| Broadband a răspuns:

Gata... te asteapta un plodlaughing

| ancaanca a răspuns:

pentru ca luna trecuta a fost doar de 28 de zile. si nu o luna cum sunt celelalte. funda?big grin

| katy1151 explică:

Pai am 11 ani si nu am avut niciun act sexual

| katy1151 explică:

Pai cu o zi inainte adica pe 14 februarie m-a durut foarte tare burta.

| Ramona_4385 a răspuns:

Pai daca nu iti vine nici luna viitoare.ia-ti un test de sarcina in caz ca ai avut un act sexual...