| Doareu2804 a întrebat:

Baiatul de care imi place se comporta cam ciudat. El a fost cu colega de clasa de-a mea, s-au despartit dar inca tine la acea fata. Eu vorbesc destul de des cu el si ne intelegem foarte bine, de cand a inceput scoala ne vedem zilnic si se uita asa lung la mine. Mi-a zis ca sunt rusinoasa si i-am zis nu am cum sa ma schimb si a zis ca nici nu trebuie. Nu stiu ce sa mai cred, tin foarte mult la el dar... nu stiu cum sa actionez avand in vedre ca nici el nu zice nici da nici nu!

2 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

De ce nu il iei pur si simplu odata, cand sunteti doar voi doi si sa vorbiti? Nu te musca, nu-ti face griji.

Vorbeste cu el, spune-i ca-ti place de el si vezi ce zice, vezi cum se comporta. Daca isi va schimba atitudinea fata de tine, daca se va uita in jos dupa ce ii spui ca iti place de el, daca se va uita in ochii tai si va zambi (depinde de ce gen de personalitate are el) inseamna ca te place.

Daca va deveni mai rece cu tine, nu iti va mai zambi la fel de des ca inainte sau daca pur si simplu nu se schimba nimic in comportamentul lui inseamna ca nu este interesat de tine.

Alta metoda... ar mai fi una, insa este mult mai mult de explicat si de vorbit, trebuie sa intru mai mult in subiecte psihologice si nu prea are rost sa te ametesc definitiv.

Be smart and have fun.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar tu ai spus : ''inca mai tine la acea fata''.
Nu forta nota.Mai asteapta. Vorbeste in continuare cu el, priveste-l, zambeste-i, da-i de inteles indirect ca-l placi.Fii naturala, iar cand consideri ca e momentul sa-i spui ceea ce simti, fa-o.
Ori pe o retea de socializare, ori face to face, dar spune-i.
Paulo Coelho zicea : ''Cate lucruri am pierdut din teama de a nu le pierde!''
Tine cont de asta!