| Andreea_2764 a întrebat:

Deci...skuzati categoria dar stiu ca este cea mai cautata...deci povestea mea este asa:In urma cu o zi m-am certat cu cea mai buna prietena a mea, pentru ca ea crede ca i-am schimbat parola la mess dar eu nu sunt de vina, ne cunoastem de 13 ani, sh am fost ca niste surori, nu stiu ce s-a intamplat cu noi dar in ultima vreme am fost cam distante una fata de cealalta, eu vreau sa ma impac cu ea pentru ca mi-a fost ca o sora, mi-a fost alaturi si la bine dar si la greu, sh stiu ca acum trece printr-un moment destul de greu pentru ea.sh as vrea sa ii fiu alaturi. dar ea nu vrea sa inteleaga ca nu am avut treaba cu mess ei. Ce sa fac sa ma impac cu ea? tin sa va spun ca nu prea imi raspuns cand o intreb ceva pe mess sau la tel prin sms, sh fata in fata refuza sa vb ca mine. ce sa fac sa o recastig?

Răspuns Câştigător
| pokerface_9746 a răspuns:

Sa ii lasi timp si spatiu.Majoritatea oamenilor se schimba odata cu trecerea timpului.Si din pacate, prietenii de ani de zile se racesc.Asta pentru ca prietenii sunt prieteni si nu siamezi.la un moment dat doua persoane ajung sa aleaga lucuri diferite si involuntar, relatiile dintre cele doua persoane se schimba sau chiar inceteaza. Ceea ce iti spun e ceea ce am trait si eu.am fost prietena cu o fata de cand aveam 3 ani, pana la mijlocul liceului.Usor usor am inceput sa avem ocupatii diferite, cercuri de prieteni diferite, ne intalneam din ce in ce mai rar, pana cand nu am mai vorbit deloc o perioada de timp.De dragul acelor vremuri mai vb cate 5 minute pe mess sau la telefon, dar nu mai e acea apropiere de acum cativa ani.si eram cele mai bune prietene!
In ceea ce priveste problema cu messul, daca prietena ta cea mai buna nu te-a crezut cand i-ai spus ca nu ai nicio legatura, atunci e cam aiurea.ar fi trebuit sa aiba incredere in tine ca ii spui adevarul. Poate trece printr-o perioada grea in viata ei, cine stie.Las-o sa isi rezolve problemele in ritmul ei. Daca te apreciaza si te considera prietena in continuare, iti va da ea un semn. Daca nu, asta e.

5 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Este o mare proasta, la mess din cand in cand se intampla sa nu te poti loga, am patit-o si eu si dupa 1-2 zile merge din nou e un bug de la ei nu stiu + ca cunosc oameni care lea fost sters id-u si au facut plangere la mess si nu au rezolvat nimic a trebuit sa-si faca id nou, deci preitena ta este o mare proasta! explica-i si daca tot nu nu face nimic ca este prea proasta pentru secolul 21!

| Andreea_2764 explică:

Eu am mai incercat sa vb ca ea.dar este ff schimbata.de la un timp de cand suntem certate isi da niste aere...dar nah asta este ea.eu o cunosc.dar nu stiu dc se comporta asa, sh m-a barfit la o alta prietena...crying dar eu voi incerca sa vb ca ea deschis daca vrea.eu voi incerca sh va voi tine la curent cu ce se intamplatongue

| Andreea_2764 explică:

Deci m-am certat mai rau ca ea...sh va spun eu ca nu mai e cale de impacare...soarta i-am fost ca o sora dar nu ma meritahappy

| ruxyrusu a răspuns:

Atunci,dc nu-i esti alaturi? fa-i o vizita surpriza,ia-i un cadou de impacare,inchiriaza un film despre prietenie,iar dupa ce-l vedeti spune-i ceea ce ai scris si tu in intrebare, spune-i ceea ce simti cu adevarat, fiindca daca te iubeste ca pe o saora atunci te va intelege si te va ierta.

| Dianne_9377 a răspuns:

Trebuie sa vorbesti neaparat cu ea. Nu stiu cum poate crede ca cea mai buna prietena a ei poate sa'i faca asa ceva, vad ca erati foarte apropiate din intrebarea ta! Lasa'i un mesaj pe mess, unul care sa'i demonstreze ca nu tu ai fost cea care ia schimbat parola, nu puteai sa eu schimbi doar daca ii stiai acele intrebari la care trebuie sa raspunzi cand iti faci un id. Daca nu ii le stii asta e dovada ca nu tu ia'i schimbat'o. Poate ca le stii... dar ar trebui sa aiba incredere in tine daca erati adevarate prietenee! Sper sa va impacati, ai incredere in tine, trebuie sa se rezolve nu puteti sta certate la nesfarsit! Fundaa puppy dog eyes?