| Piper987 a întrebat:

Deci, eu am inceput sa vorbesc cu un coleg de la alta companie.
Eu avand 20 de ani si el 31 ne-am inteles foarte bine.
La inceput ne-am tot tachinat unul pe altul pana a avea o legatura.
Cu timpul eu am inceput sa simt o atractie fata de el si sunt sigura ca e reciproca.
Chestie e ca, nu isi face curaj sa ma invite ûndeva in afara locului de munca. In oras sau nu stiu oriunde.
Nu inteleg de ce, am tot incercat sa il fac sa inteleaga ca il plac si ca astept acest lucru.
Dar simt ca are o ezitare si pe mine ma pune in indoieli.
Nu stiu ce sa cred.
De ce isi mai pierde timpul cu mine daca nu ma place?

5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Te-ai gandit sa-l inviti tu? Nu scrie nicaieri ca trebuie sa te invite el.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate vrea doar o relatie cu beneficii si nu stie cum sa-ti spuna.

| Emilian65 a răspuns:

Te place dar, este obosit de la serviciu.

| SkyPilot a răspuns:

Poate ca te place dar e insurat? Sau e divortat si are copii in grija sau cine stie ce alta obligatie dupa program? Sau este intr-o relatie la care nu vrea deocamdata sa renunte? Poate e speriat de diferenta de varsta (31/20 e mult), sau poate nu ii convine sa intre intr-o relatie la locul de munca (stiu cateva astfel de relatii care s-au terminat prost).
Sau poate ca nu e interesat de tine si a facut ce a facut doar pentru a-si gadila propriul orgoliu. Mai sunt si astfel de oameni, pentru care e important sa isi arate lor insisi ca pot cuceri pe oricine.
Nu cred ca isi doreste FwB dupa cum s-a spus in raspunsul precedent, pentru ca ar fi considerat ca nu are nimic de pierdut si ai fi stiut deja ca asta isi doreste.

| flixbuster a răspuns:

De acord cu @RoCkKiD.

Nu urla toate feministele ca egalitate? Egalitate sa fie! Sari pe el!