| Cremonaaa a întrebat:

Cum sa concepi un baietel? Stiti ceva leacuri babesti?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este unanim acceptat faptul ca momentul ideal pentru a intretine sex in vederea conceperii unui baiat este cat mai apropiat de momentul producerii ovulului, adica cu circa 12 ore inainte de ovulatie. De asemenea este cunoscut faptul ca un mediu alcalin in vagin creste sansele de supravietuire a spermatozoizilor pentru mai mult timp. In concluzie este recomandat sa faci sex cu putin timp inainte de ovulatie si pentru a creste si mai mult sansele sa fie baiat este indicat ca in vagin sa fie creat un mediu favorabil cat mai alcalin. Se recomanda ca in scopul conceperii unui baietel penetrarea sa fie foarte adanca pentru ca sperma ejaculata sa fie cat mai aproape de colul uterin (cervix), pentru ca distanta pe care spermatozoizii cu cromozomi Y (masculini) o vor parcurge pana la ovul, sa fie cat mai scurta si rapida. Spermatozoizii cu cromozom Y au caracteristica de a inota repede, dar din pacate mor la fel de rapid, de aceea trebuie sa fie cat mai aproape de locul fecundarii pentru a maximiza sansele ca unul din ei sa fertilizeze ovulul. In astfel de conditii sansele de a rezulta un baietel vor creste considerabil. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| OanaAlexandra123 a răspuns:

Da-i cu alifie

| Cremonaaa explică:

Oana Alexandra daca nu esti capabila sa raspunzi la o intrebare nu te mai baga inseama degeaba