| dydyyyy a întrebat:

Ce ati putea sa iertati si ce nu intr-o relatie? peste ce ati putea trece?

7 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu ma pot ierta pe mine, sincer. Oricit as da-o si oricit as vrea sa-mi gasesc scuze tot eu cad vinovat si rapus de propria-mi judecata.Pe altii n-am drept sa-i judec.

| UbexFlo a răspuns:

Trec peste prima "abatere". daca ma inseala o data, il tin sub papuc dupa.a2a oara o terminam. daca ajungem la varste inaintate, n-am ce-i face. daca o face, macar sa nu aflu eu happy

| Kristtine a răspuns:

Aş putea să iert minciunile pe care le-a zis, dacă se comportă urât într-o zi că e supărat.
Nu aş putea să iert dacă îmi este infidel, dacă mă înşeală, dacă face lucruri fără să-mi spună şi mie. dacă i-ar lua apărarea unei alte fete.

| baby_1864 a răspuns:

N-as putea accepta/ierta lipsa de respect indiferent sub ce forma ar aparea ea

| AAD a răspuns:

As putea sa iert o infidelitate, n-as ierta o agresiune fizica!

| XOXOyoXOXO a răspuns:

Nu as putea ierta:
- ca partenerul meu sa ma insele
-ca partenerul meu sa se dea la alta fata
ce as putea ierta:
-micile minciunibig grin
-faptul ca amana o intalnire pe motive serioasebig grin
cam atat credlaughing

| Eminem2012 a răspuns:

Daca il/o iubesti cu adevarat treci peste orice.asta nu inseamna ca un timp no sa fi suparat/a, dezamagit/a, tradat/a sau orice alt sentiment. daca iti dovedeste ca sa schimabt si ii pare rau.o/il poti iertahappy