| mariana2011 a întrebat:

Buna ziua!

As avea nevoie de o parere...

Menstruatia trebuia sa mi vina acum 6 zile dar nu mi a venit...am facut un test de sarcina dupa 3 saptamana de la contactul sexual, adica ieri, si era negativ.

Azi dimineata am avut inca un contact sexual neprotejat, prietenul meu ejaculandu-mi pe coapsa. El s a spalat si a urinat, dupa care m-a mai penetrat o data. Cand a scos penisul avea lichid preejaculator.

Credeti ca as putea fi insarcinata in urma contactului de azi? este posibil ca atunci cand a ejaculat sa mi fi ajuns o picatura in zona intima? pot ramane insarcinata din cauza acelei >picaturi? sau e posibil ca lichidul preejaculator sa ramana in mine si sa contina sperma, chiar daca el a urinat?

scuze pentru ca pun de 2 ori aceeasi intrebare, dar am nevoie de ajutor sad

6 răspunsuri:
| liviu42 a răspuns:

Da poate contine spermatozoizi.

| LaMisto a răspuns:

Pai se poate intampla sa ramai insarcinata.Depinde cat de "fertila"esti.Cu toate ca se intampla mai rar sa ramai insarcinata doar din "lichidul preejaculator". Daca menstruatia este neregulata.Nu ai de ce sa te ingrijorezi. Oricui i se intampla sa intarzie.Mie mi-a intarziat si doua luni.

| gabrielaoana11 a răspuns:

Este adevarat ca in general menstruatia se opreste la o zi-doua dupa ce ai avut contact sexual. Explicatia consta in faptul ca un contact sexual stimuleaza contractiile uterine si sangele se elimina mai repede din corpul tau.

| gabrielaoana11 a răspuns:

Funda?

| Nicoleta_1732 a răspuns:

Ah e najpa rau... daca ai norocul sa nu fi ajuns nici o picatura. e bine, dar nu poti fi digura de acest lucru oricum eu spun sa iei pastilutele de a 2 zi pentru ca nu poti sa risti totusi aici. uite aldata cand nu mai esti sigura iti dau un mic sfat care chiar functioneaza. dupa ce faci neprotejat si crezi ca s-a intamplat ceva spalate bine in iterior apoi introdu 2-3 pastilute de vitamina c(o pr de-a mea a patit si i-am spus apoi i-a venit ciclu totu normal) ai grija!

| stefy88 a răspuns:

Insarcinatahappywinking