| 111_9849 a întrebat:

am o intrebare, muschii abdominali pot "zvacni" sau u stiu cum sa descriu, la fel ca atunci cand misca copilul? este posibil? poti sa confuzi aceste miscari? in loc de copil sa fie doar muschii?

1 răspuns:
greece12
| greece12 a răspuns:

Toti muschii au contractii instantanee, uneori.Sarcina trebuie sa fie mai mare de patru luni,moment in care este mai mult decat vizibila si,miscarile fatului se vad clar,nu au nici o legatura cu "dansul" muschilor,daca pot spune asa! Ca sa intelegi,asterne o patura groasa pe pat, baga-ti pumnul strans sub ea, si misca-l, incet.Cam asa se vede un piciorus sau o manuta a fatului cand misca.Doar ca sa iti faci o idee, da? Contractarea muschilor nu are nici o asemanare cu miscarile fatului, deci.