| sonia_1462 a întrebat:

daca cineva iti baga degetul in vulva, mai esti virgina? am trait ei eu aceasta experienta. m`a dutut putin, dar nu am sangerat

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dar de ce aceasta "incursiune"? Explorai, sau cautai punctul G?! probabil te-a durut putin cand ai largit/fortat orificiul himenal! Mare, mare atentie la igiena mainilor! Manichiura foarte scurta, iar sub ele nimic, clar?! Spalate foarte bine inainte, cu perie de unghii, si sapun! Si zona vaginului, idem, igiena impecabila!

cami
| cami a răspuns:

Esti sigura ca in.vulva?
Vulva reprezinta partea externa a organelor genitale feminine...
Virgina, da esti (fiindca nu ai sangerat), sunt fete, ai caror parteneri sexuali "se chinuie" sa le dezvirgineze, si reusesc,, cu chiu, cu vai!
Nu cred ca de la un deget...nu, nu cred!
Dar, atentie: apropo de penetrarea cu degetul, ar mai fi o problema... infectiile. Inainte de orice, fie si o "joaca", mainile trebuie spala-te bine cu apa fierbinte si sapun anti-bacterian. Daca pe deget exista sperma infectata sau daca pielea degetului are taieturi iar mucoasa vaginala intra in contact cu sange infectat atunci este posibila infectarea. Sub unghii se aduna o multime de bacterii, iar in acest caz ar putea exista riscul unei vaginite, unei infectie urinare. Este un real pericol penetrarea anusului si apoi a vaginului, cu acelasi deget, fie el chiar protejat de un prezervativ sau o manusa chirurgicala fiindca bacteriile din zona anala vor ajunge in vagin provocand infectii. Sunt atat de multe jocuri erotice, care plac atat de mult... dar trebuie atentie.

| Parintele a răspuns:

Cum sa iti bagi degetul in vulva? Poate l-ai bagat in vagin.Depinde de ce anume ai facut pe acolo cu degetul... Poate mai esti poate nu. dar posibil sa mai fi depinde cat l-ai bagat si ce tip de himen ai. Ia si tu o oglinda mica si uita-te si vezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cata minte ai si tu si te mai pui si pe net proasto.
Folosesteti degetele sa rasfoiesti cartea de biologie si DEX-ul, apoi poti sa le bagi in vagin pentru ca in vulva nu ai cum.