| Ioanaanaa a întrebat:

Bună, am o problema în relație.
Fiecare ceartă pe care o avem eu cu prietenul meu, el se apucă și spune părinților tot. Imediat cum ne certăm puțin pune mâna pe telefon și îi sună pe ai mei. Ce părere aveți despre acest lucru? El îmi reproșează ca nu se ascunde de părinți și ca părinții sunt cei mai buni prieteni și el vrea ca ei sa știe tot. Mie nu mi se pare deloc normal.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Il lasi, nu e intreg la cap

| Sofer a răspuns:

Nu e normal asa ceva. Orice problema ai avea o rezolvați în doi.

| Nemessys a răspuns:

De spus le spune părinților, dar cu tine vorbește ceva, încearcă sa rezolve problema cu tine?

| Crackman a răspuns:

Cam gay... nu ii bine este toxic si sunt tip

| Catalin77945 a răspuns:

Inteleg ca spune ca parintii trebuie sa stie, dar nu tot, decat daca sunt certuri grave sau cv despartire idk, in rest e cu capu

| AlexValentinn a răspuns:

Chestiile astea se fac pana la maxim 10 ani, cand le spui parintilor ca te certi cu nu-s ce copil de la bloc si etc si te duci sa-l parasti la parintii lui ca sa-l cuminteasca. Normal ca nu e normal ce face. Ar fi trebuit de la prima faza de genu sa il lasi in pace.

| Pantagruel a răspuns:

E intr-o relatie cu parintii tai se pare.

| Peachdelight a răspuns:

Nu este normal sa își sune sau sa îți sune părinții. Nu este suficient de matur, nu știe sa rezolve un conflict. Trebuie sa comunicați și de obicei intr-o relație voi va certați și tot voi trebuie sa va impacati. Da, este adevărat ca părinții sunt cei mai buni prieteni dar uneori e bine sa nu știe ei atâtea happy
Eu zic. sa îl lași sa mai copilărească puțin pentru ca de o relație serioasă, sigur nu e pregătit.

| Stochel a răspuns:

Da,cam ciudat parca ai zice ca este femeie doar femeile fac asta si plus de asta ca suna pe părinții tăi, în concluzie nu merita sa stai cu el, succes si pupici