| d(eea)b a întrebat:

Am o intrebare care ma framanta de ceva vreme. Am facut sex neprotejat in prima si a 2a zii dupa menstruatie ...deci e perioada nefertila... el nu si-a dat drumu. e posibil sa raman insarcinata?

5 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Sansele sunt foarte mici. Fa un test de sarcina in 21 de zile de la contact daca crezi ca ai ramas. Multa sanatate!

| emi a răspuns:

Eu de sase ani fac sex neprotejat 6 zile dupa finalizarea menstrutiei, si nu mi s-a intamplat niciodata sa raman m-am ghidat dupa ideea ca nu-i perioada fertila, asa ca pentru mine este o masura 100%sigura, insa adevarul este ca nu stiu care poate fi parerea unui expert in asta, desigur sunt putin pasiva, pentru ca dupa o relatie de 7ani nu mi-ar parea rau sa raman gravidalaughing

| RappK a răspuns:

Perioada fertila incepe dupa 10 zile de la menstruatiebig grin...deci in aceste 10 zile poate sa'si dea si drumu nu conteaza sunt minime sanse sa ramaihappy...si nu cred ca ai ramas.

| gabrieladima a răspuns:

Daca ai un ciclu regulat de 28-29 zile sa stii ca ovulatia este in ziua a 14-15 de la inceperea menstruatiei, asa ca perioadain care ai facut tu sex era nefertila, deci sunt slabe sanse, dar nu e bine sa te culci pe o ureche si sa faci in continuare asa.Eu m-am ars cu perioada calendarului si nu imi mai trebuie cat oi trai.

| an3 a răspuns:

Nu sunt sanse daca ai un ciclu regulat... cel mai bine e sa-ti faci un test