| angelinamarc a întrebat:

Ce parere aveti despre vaccin? Va vaccinati?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vaccinul iti salveaza viata, ca noua varianat de covid ori te omoara ori te lasa cu sechele pe viata.
Da m-am vaccinat si eu si toti ai mei si prietenii si vecinii.
NIci unul nu am avut efecte secundare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar mai are rost intrebarea asta acum?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O parere foarte bune si m-am vaccinat de peste 5 luni.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Unii fac in curand 12 luni de la vaccinare, iar tu mai pui intrebarile astea?
Variantele sunt:
1. am mai mult de 7 clase si m-am vaccinat de mult
2. nu ma vaccinez ca mi-e frica de ac, dar voi sta numai in casa

Eu ma incadrez la 1.

| salieri84 a răspuns:

Evident, trebuie să ai încredere în știință! Lasă prostiile face-buciste și mergi cu încredere la vaccin. Care îți place dintre ele, nu contează.