| GolopențaAdrian a întrebat:

Unde credeti ca se va ajunge cu toate aceste schimbari climatice?

47 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| GolopențaAdrian explică (pentru Caius_Alex_2001):

Stiu dar oricum clima nu mai este cum era

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Caius_Alex_2001):

De ce?

Răspuns utilizator avertizat
| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca vezi si tu ce se tot intampla

| GolopențaAdrian explică (pentru Caius_Alex_2001):

Pai si noi ne-am adaptat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se pare ca a luat-o razna vremea. Acum cativa ani am fost in Brasov, in ziua de Craciun erau 24 de grade. Cand eram mica si mergeam in Brasov, era zapada cat poarta, abia mergeam, mergeam cu spatele ca era viscol. Mi se pare aiurea, mai ales la un oras de munte.

| RAY a răspuns:

E un mit in creierul unora, e o realitate, vezi planta venus ala e viitorul, exact asa s-a intamplat si acolo, vulcani au emis in astmosfera prea mult dioxid de carbon si temperatura a crescut si caldura numai scapa in univers

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

Pai peste tot este dat peste cap si in Brasov este foarte mult pentru un oras aflat in zona aia la o altitudine de 600m

| GolopențaAdrian explică (pentru RAY):

Pana vom ajunge acolo mai este un lung drum si cine stie daca se va intampla

| RAY a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

In cateva milioane de ani, putem ajunge, mai rau e ca se topesc calotele glaciare

| GolopențaAdrian explică (pentru RAY):

Pana atunci nu o sa mai fie nimeni sa confirme asta cel putin noi in nici un caz

| RAY a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Https://www.tpu.ro/......ta-e-prea/

viata e foarte fragila

| alex15ccc a răspuns (pentru Caius_Alex_2001):

Intraba-ti parintii cum era vremea acum 20 de ani si cum e astazi, difrenta este radicala. incalzirea globala este un adevar, nu un oarecare mit.

| GolopențaAdrian explică (pentru alex15ccc):

Stiu ca mi-au zis ca era zapada mult mai multa mai ales in zona unde locuiesc eu si iernile erau foarte geroase si nici verile asa nu erau asa calde ca acum

| GolopențaAdrian explică (pentru RAY):

Este dar nu totdeauna numa de la clima se face asa ceva

| alex15ccc a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Da, este efectul de sera, totul se datoreaza poluarii.

| RAY a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Nu e normal ce a fost anul asta in nordul europei si in vest

| GolopențaAdrian explică (pentru RAY):

Da temperaturile alea la noi trebuiau sa fie dar la noi a tot plouat

| GolopențaAdrian explică (pentru alex15ccc):

Si este de neoprit oricate tratate sau documente s-ar face

| RAY a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

S-a cam dus vara, cea mai racaroasa vara din viata mea

| GolopențaAdrian explică (pentru RAY):

Acum zilele astea is cele mai calde din vara asta

| GolopențaAdrian explică (pentru RAY):

Vremea nu ai cum sa o revansezi

| RAY a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Metaforic vorbind

| GolopențaAdrian explică (pentru RAY):

Ok

| Superior a răspuns:

La disparitia motoarelor pe benzina zic unii, iar eu deja ma stresez pe tema asta; c
Benzinarele sunt cele mai faine, macar de nu ar fi interzise pe termen nedefinit.

| GolopențaAdrian explică (pentru Superior):

Pai asta nu se poate intampla

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Niste dobitoci cu aere de oameni de stiinta ne spun ca o sa creasca nivelul marilor si oceanelor cu 150-200 de metrii; dar aceiasi dementi nu spun cu dimensiunile carei planete s-ar asemana o cantitate de ghiață care sa genereze o asemenea cantitate de apa. laughing laughing laughing

| GolopențaAdrian explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Era vorba de 65 de metri