| CostiClaudiuEani a întrebat:

Sunt in clasa 6-a iar diriginta mea de muzica mi-a scazut nota la purtare la 5 din cauza unei gume lipite pe un scaun, va spun cat de sincer pot ca nu am lipit-o eu, ea a spus ca are filmare, dar nu a aratat-o la nimeni. Cand parintii mei au confruntat-o a spus ca am un comportament anormal pentru. invatamantul scolar, dar eu nu vorbesc mereu in timpul orelor, intr-adevar mai scot un cuvant ici pe colo, dar nu in asa fel in cat sa mi se scada nota la purtare. Iar pentru. necunoscatori daca ai media sub 6 la purtare rami repetent.Asa ca va intreb si pe voi... este normal asa ceva, deoarece mi-e mi-se pare absurd!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu avem cum sa te credem, fiindca povestea spusa numai de o singura parte nu este credibila, iar pe diriginta ta nu avem cum sa o intrebam, sa aflam si cealalta jumatate reala.

Este evident ca ai facut ceva foarte rau, daca s-a ajuns la nota 6 la purtare si daca tu si parintii tai nu sunteti multumiri sau considerati ca ti s-a facut o nedreptate, puteti face reclamatie la Directorul scolii unde inveti.