| ALEXXXL19 a întrebat:

Salut Tpun am si eu o intrebare Ma Numesc Alex si am gasit de munca in afara dar acum lucrez undeva in Romania cum ar trebui sa procedez ca sa primesc si bani lichidare la zi si demisia, multumesc

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Notifici angajatorul ca doresti sa inchei contractul de munca, va trebui sa lucrezi un numar de zile stipulat in contractul tau de munca. Apoi iti faci lichidarea si vei fi platit pentru intreaga perioada lucrata. Daca angajatorul este de acord sa te lase sa pleci mai repede poti accepta dar vei avea mai putine zile lucrate deci mai putini bani la lichidare.