| TheDarkLord a întrebat:

Salut, de 6 luni sunt in Germania. Lucrez in curierat si sincer nu ma gandeam dar am ajuns sa fumez destul de mult. Nu ma asteptam ca printre lucrurile de care imi e dor sa se numere si tigarile. Sincer in Germania e teroare la categoria tigari, am incercat Goldfield gold si rosu, am incercat dunhill albastru, alb si international, winston negru, rosu si albastru, nu prea gasesc un echivalent pentru tigarile pe care le fumam in tara. In Romania fumam Dunhill albastru, stiu, nu sunt ele cele mai minunate sau cele mai bune dar sincer imi placeau, fumam si rar deci nu era o paguba pentru portofel. In prezent fumez Dunhill albastru in Germania dar tigarile astea le pot compara maxim cu Denim din Romania, de la calitatea lor, la aroma la filtru. Oare ce alte variante as avea, din pacate nu am cum sa fac rost de tigari romanesti aici si sincer mi-e dor de un pachet de Dunhill albastru din Romania.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu sunt magazine românești? Sau arabe cu vb specific romanesc, poate să îți trimită din Ro, nu știu câte, deși eu as recomanda sa numai fumezi că arzi banii și îți nenorocești plămâni

| Violleta2022 a răspuns:

Ideal ar fi sa te lasi complet de fumat, ca nu ai nici un beneficiu, dimpotriva: iti afrecteaza direct plamanii si apoi, este o cheltuiala enorma de bani.