| Lester23 a întrebat:

Salut. Daca am pet-uri si le reciclez, primesc un bon pe care il pot folosi in magazinul respectiv, nu? Nu as putea sa iau numerar in schimb si sa cheltui in alta parte?
multumesc

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ba da, se poate. Am un magazin de cartier langa mine care iti da banii pe ambalajele duse sau iti scade acea valoare din cumparaturile pe care le faci.
Posibil sa fie si cum ti-a raspuns Ionut. Nu am predat niciodata la un supermarket.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, ar trebui sa poți schimba rockerul in bani

| Jessica1235 a răspuns:

Mergi cu bonul în magazinul unde reciclezi tu sticlele și întrebi la informați, ori primești bani de acolo ori de la casele de marcat. La Kaufland nu mai au voie să de-a bani de la informați ci doar de la casele de marcat, cel puțin la mine în oraș așa îi.

| ionut1229 a răspuns:

Nu, poți cheltui bani numai la magazinul respectiv, la Kaufland mi se pare te duci cu bonul la fata care e la intrare sau la casa și îți dă bani