| mateiciprian94 a întrebat:

Am pus pe un prieten sa se jure pe mama sa ca nu a facut un lucru si el s-a jurat,dar nu s-a jurat pe icoana, a fost doar un dialog intre mine si el! mai este juramant si daca minte se prinde pe mama lui?

Răspuns Câştigător
| VictorVictoras a răspuns:

In general nu este bine sa te juri cu atat mai putin pe parinti pentru ca indiferent de este adevarat ori nu juramantul ramane si dupa moarte, asta am citit in biblie...

1 răspuns:
| Mădă0611 a răspuns:

laughing Nu exista asa ceva, juramant, blestem, vraja, bla bla.