cristacheceliute
| cristacheceliute a întrebat:

Mai tine careva minte ce a visat azi-noapte?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Am visat tot filmul "Pe acoperisul lumii" cu moi in rolul principalbig grin
Nici nu mai imi venea sa ma trezesc.Cand am auzit alarma sunand am bagat telefonul in cana cu apalaughing

21 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Se spune ca, daca vrei sa tii minte ce ai visat peste noapte, dimineata, cand deschizi ochii, si inanite de a privi spre fereastra, trebuie sa rememorezi tot ce-ti amintesti.Cu toate ca stiu asta, mereu uit, si visele, de obicei, pier. Intamplarea face ca in dimineata asta sa-mi amintesc ca cineva imi dadea peste nas cu o pana usoara.Cand m-am trezit, am inteles ca nu era tocmai un vis:Miss Pissi se trezise demult si acum statea intinsa alene pe perna, astepta sa ma trezesc si eu si-si flutura usurel coada invelita in blanita moale si care-mi atingea usurel nasul.Nu cred ca fost a trezit cineva din vis in dimineata asta cu o mangaiere mai "matasoasa'!

| Tourniquet a răspuns:

Am visat ca eram anemica. Brr, ce vis. straight face de acum ma pun pe mancat calumea rolling on the floor [nu in exces...] eu mancam doar 3 mere dimineata, cand veneam dela pranz un sandwich - sau supa, ciorba si seara o cana cu lapte. laughing

cristacheceliute
| cristacheceliute explică:

Eu nu pot spune aici ce-am visat blushing
Dar de obicei, ca sa iti pastrezi un vis in minte trebuie sa il rememorezi cat mai des, ca si cum memoria ar fi un trenulet in miscare si trebuie sa pasezi pasezi un bagaj dintr-un vagon in altul pentru a nu-l rataci. (poate n-o fi cea mai buna comparatie big grin ) Mi s-a intamplat de cateva ori sa notez repede visul inainte sa ma dezmeticesc bine si sa-l uit.
Da...cand vesezi ca zbori e superb happy

| Bishop a răspuns:

Categoric nu.

| Alisa a răspuns:

De obicei nu imi amintesc ce visez, doar daca e ceva ce chiar "imi marcheaza" somnul.
Aseara am visat ca ma intorsesem in ROmania(mentionez ca stau in alta tara) si matusa mea, care e foarte apropiata de mine, ma tinea in brate, ma pupa si plangea tare.

| Helvete a răspuns:

Nu-mi amintesc thinking

| TheToxicNightmare a răspuns:

Da:Era seara luna plina(eram cu un baiat dar eu nu am prieteni baieti in realitate)si mergeam in parc, era miezul nopti si ne asezam pe banca fara sa ne mai gandim la alte probleme si imi zambea si eu apoi m-a luat in btare m-am apropiat de el si ne uitam la luna aia proastalaughing cand baietul vroia sa ma sarutelaughing don't tell anyone si m-am apropiat si cand ne-am lipit buzele m-am trezit si ce sa vezi, ma pup cu patura fratelaughing

| andreea7520 a răspuns:

Am visat-o pe Nikita, mă alerga, era îmbrăcată într-un tutu` laughing m-am trezit speriată, transpirată laughing pff, ce vis... tu ce-ai visat?batting eyelashes

| 334499 a răspuns:

Eu visez aproape de fiecare data si de cele mai multe ori zbor happy

| Yarinn a răspuns:

Da... a fost groaznic sad
Alergam prin noapte si ma tot impiedicam; incercam sa scap de ceva, dar nu stiu de ce... M-am trezit brusc si nu mai puteam de cald... Urat vis, da' au fost si mai rele sad
Dar tu ce ai visat?

| titi_1218 a răspuns:

Nu...doar visele frumoase sau cosmarurile

| ilovemusic a răspuns:

Da 3 vise laughing
Am visat ca:se intorc parintii de la tara, ca eram suparata si stateam cu prietena mea cea mai buna.

| sfo a răspuns:

Nu mai ştiu. poate n-am visat.

| Bianca206 a răspuns:

Nu mai stiu exact, stiu doar ca m-am trezit plangand.

| hitler666 a răspuns:

In fiecare noapte e obligatoriu sa visezi ceva numai ca nu iti aduci mereu aminte ce ai visat si consideri ca nu ai visat nimic insa e gresit.
Am visat ca gasisem chitara lui Kurt Cobain si cantam la ea. laughing

| fastlane a răspuns:

Dimineata da dar pe parcursul zilei uiti ce ai visat...

| floflory a răspuns:

Oare am visat ceva aseara? thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da; dar as prefera sa nu mai visez in fiecare noaptehappy
e prea obositor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce-am visat azi-noapte, dar stiu visul de acum cateva zile: se facea ca am castigat la bingo nu stiu cate miliarde si am ajuns prin America :X:X.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am visat ca eram un fel de lup si mergem prin padure singur si chesti din astea ce vis big grin