| Katoteshika a întrebat:

Deciiiii... ce faceti lumee? Am incredere in voi ca ma puteti ajuta cu un sfat.
Uitati problema. am 16 ani si am fost cu un baiat timp de o luna (el are 17) si ne-am despartit din diferite si multe motive. Am suferit (inca o fac cred) si mi-e dor de el dar multi imi spun ca nu e bine sa ma impac cu el pentru ca nu merita (dar sunt si cativa care-mi spun sa ne impacam). Ei bine. totul ar fi bine DAAR a mai venit cineva in peisaj. este un baiat de 22 de ani care zice ca ma place si vrea sa fie cu mine etc etc. mai multe persoane imi spun sa fiu cu el si alti imi spun sa nu (ca si dincolo, cu celalalt). In fine, despre cel de 17 se spune ca este un alintat dar tin mult la el, iar despre cel de 22 toata lumea stie ca daca iubeste o fata, o trateaza ca pe o adevarata printesa (cand ne vedeam -cu gasca- mereu imi aducea diferite lucruri, imi dadea geaca lui, platea el pentru mine etc etc)...
Si acum dragii mei, ce sa fac? Sa ma impac cu fostul, sa continui cu celalalt saaauuuu, a treia varianta (pe care am mai auzit-o) sa-i las pe amandoi? (ca sa ma concentrez pe scoala etc... nu vreau sa ma laud dar merge bine scoala si un prieten nu ma poate influenta)

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Sunt baiat. Cel de 22 de ani e alegerea mai buna.

De ce? Simplu... de ce sa te intorci la unul care ti-a dat deja papucii?
Ati avut motive ca sa va despartiti deci totul e over, gata! S-a terminat!

Vorbeste cu acesta de 22 de ani. Este putin cam mare pentru tine, no offence dar daca este dispus sa astepte putin dupa tine atunci nu prea conteaza.

Nu ii lasa pe amandoi! E absurd. E adevarat, cine alearga dupa 2 iepuri nu prinde niciunul dar daca nu alergi deloc atunci nu ai ce sa prinzi. Sper ca intelegi.

Succes!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa ramai cu cel pe care il iubesti, cu cel mai frumos dintre cei doi mai exact

| Felys a răspuns:

Sa ramai cu cel care te vrea, nu cu cel care ti-a dat deja papucii

| SergiuBoss11 a răspuns:

La 22 de ani ultimul lucru pe care l-ar face cu o fata ar fi sa o trateze ca pe o printesalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unu' de 22 de ani nu are ce sa vada la un copil. Probabil e un disperat care nu are cu cine sa o faca.
Iar pentru celalalt daca s-a despartit de tine in cateva saptamani e clar ca nu vrea nimic serios.