| mariusrobert114 a întrebat:

Dc pe temu nu pot plati ramburs

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Pentru ca nu este ca si cum coletul ar veni de la Buzau, iar curierul sa faca retur pe banii vanzatoruluiwinking
asta una dintre cauze

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiinda Ramburs este o plata facuta numai in Romania, platind cash direct curierului in mana, cand iti aduce pachetul.

Site-urile chinezesti precum Shein si Temu nu pot fi platite cu lei romanesti, ca nu trimite China nici un chinez pana in Romania, sa adune banii, nici macar nu risca sa te razgandesti si sa nu mai platesti, fiindca costa foarte mult transportul international, de aceea cumparaturile de pe site-urile internationale se platesc imediat, numai online, dupa care marfa este trimisa cu posta catre fiecare tara din lume.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Îți dai seama la ce riscuri s ar supune un vânzător sa trimită pachetul din China fara sa fie plătit și apoi care comisioane sa ajungă banii înapoi la el.

| dullcat a răspuns:

Coletul vine din alt capat de planeta atunci cand achizitionezi de pe siteurile astea chinezesti, e logic.La fel este si cu Amazon, de exemplu, nu poti plati ramburs.

| Dismally a răspuns:

Cred ca doar in Romania exista metoda de plata ramburs, in majoritatea tarilor nu exista asta deci nu te astepta sa o gasesti cand comanzi din exterior.