| Alcapone234 a întrebat:

Daca are loc absolvirea clasei a 12 a înseamnă că este și media anuală încheiată?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, pentru cei care termina liceul la cursul de zi.
Pentru cei care termina la seral, absolvirea licelui se face DUPA terminarea celor 13 ani de liceu, cand se incheie si mediile la toate obicetele.

Dupa terminarea unui liceu, indiferent ca sunt 12 ani la zi sau 13 ani la seral, se sustine si examenul final de bacalaureat, pe care nu toti copii il vor lua, dar vestea buna este ca se poate sustine si in anul urmator, la toate obiectele sua doar la cea la care ai picat.

| Hyperion7 a răspuns:

In mod normal, așa ar trebui, de ce?
Te știi cu antecedente și vrei sa fii sigur?