| Marrythenight a întrebat:

Daca am 5 absente nemotivate pe tot anul scolar, imi afecteaza media notei de la purtare?

Răspuns Câştigător
| Florenta16 a răspuns:

Nu, nu afecteaza. Daca faci 1o absente, ti se va scadea un punct la purtare, 2o vin 2 puncte scazute la purtare, tot asa pana la 6 sau 5 cand te poate exmatricula.
Deci, 5 nu reprezinta niciun pericol, ci de la 1o in sus. Bafta si ai grija!

2 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Nu,nu îţi afectează nota la purtare, doar la 10 absenţe se scade un punct.
O zi bună.

| Rakanishuu a răspuns:

Nu.