| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre lesbianism? Poate sa existe atractie si de fapt nu atractie, iubire, intre 2 femei? Eu cred ca baietii ar trebui sa se simta amenintati cand iubita lor isi gaseste o iubita, nu un iubit...

Răspuns Câştigător
| Parintele a răspuns:

Femeile homosexuale nu isi aleg orientarea aceasta din teribilism, ci datorita unor functii ale organismului care le dicteaza aceasta directie. Atat timp cat ele exista inseamna ca sunt normale si este o dovda ca natura diversifica comportamentul speciilor dupa un algoritm real. Nu vad asta ca pe o povara p[entru ele sau pentru societate atat timp cat aceste femei se simt bine in pielea lor iar societatea ar deveni mai civilizata.

24 răspunsuri:
| lia a răspuns:

Eu ma gandesc cu teama ca intr-o zi voi avea si eu un copil. Si ma gandesc la reactia care as putea sa o am in momentul in care aflu ca are alte placeri sexuale decat restul lumii. Nu am nimic cu nimeni si fiecare stie ce vrea de la viata si ce il face pe moment sa se simta implinit.
Baietii ar trebui sa se simta amenintati de lesbianism deoarece numarul nou nascutilor de sex feminin este in scadere in Romania. Raportul fiind de 106, 6 baieti la 100 de fete laughing rolling on the floor

| hândel a răspuns:

Daca iubita mea isi gaseste o iubita nu un iubit? Asta ar insemna sa fie bisexuala, nu? Ca m-ar iubi si pe mine si o fata. Eu asa stiu, ma-nsel?! Oricum ar fi o fantezie ne-mplinita smug in timp ce-s cu iubita-n pat sa fac cunostinta intim si cu iubita iubitei ei day dreaming day dreaming :-

| hândel a răspuns:

Si cum ar mai fi iubita mea fara sa ma iubeasca?! Asa prosti crezi ca suntem noi "baietii", incat sa nu ne dam seama cand o "fata" nu ne iubeste? Si sa fiu pe subiect, cred ca iubirea apare indiferent de sex, religie, conditie sociala, rasa umana. Exemple sunt infinite, doar trege un ochi pe google. Nu te mai deranjez ca vad cum procesoarele noastre lucreaza pe frecvente diferite laughing

lolita
| lolita a răspuns:

Iubitul meu intotdeauna a zia ca el cu o femeie nu poate concura, stie ca suntem mult mai bune decat ei. Da, poate exista iubire, femeile avem mai multe lucrui in comun si stim sa ascultam mai bine, sa nu-mi zici ca te-ai indragostit? big grin

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@friedacaa lesbianismul nu se incadreaza in limitele normalitatii? Dar ce e normalitatea? 60% din regnul animal sunt homosexuale. Din acest punct de vedere a fi homosexual inseamna a fi normal! Majoritatea femeilor ins, dincolo de curiozitate de a incerca sa sarute (macar) o femeie merg mai departe: tind spre bisexualitate.
Iar bisexualitatea rupe mitul relatiilor monogame. Sper sa nu fiu prea batrana sa imi aleg si eu vreo 3-4 soti smug Doi sunt deja pe listabatting eyelashes

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@Bro ti-am spus eu ca sunt mica, grasa si urata, dar am feromoniwinking

@friedacaa ti-am citit raspunsul, insa normale sociale "general acceptate" sunt impuse de oameni (si sa nu fim ipocriti- cati barbati nu isi doresc 2 femei?) Judecata sau prejudecata - ce inveti acasa, la scoala, in anturaj- isi pun ampreta de cele mai multe ori fara sa iti dai seama. Normalitatea naturala nu mai tine seama insa de normale sociale. Mintea oricarui dintre noi nu poate ingradi ceea ce se intampla, de fapt, in natura. Evolutia isi are cursul sau, iar cei ce se vor adapta vor trai; ceilalti nu. Spre exemplu, acum sute de ani erau arse vrajitoarele- era o norma sociala- astazi suntem ingroziti de asa ceva si tine de SF si de povestiri. De aceea am dat exemplul cu natura. Normalitatea este relativa pana si ea. In cazul lesbianismului, normale generale ale societatii gasesc, cum spune julian "sexy" conceptul in sine; pentru barbati este mai greu pentru ca a fi gay devine cum ar spune unii "scarbos" si ataca imaginea de integritate si putere a masculinitatii.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@Bro am refacuta revizia tehnica la motor, am schimbat uleiul happy

| madonica a răspuns:

Exista, si snume ce atractie gasesc femeile la femei? Curatenia, harnicia, aceleasi pasiuni, etc De cate ori un barbat doar asculta o femeie? si am spus doar caci unii nici nu o lasa sa vb pentru ca ei sunt capul familie, ei trebuie sa gandeasca si in prealabil sa vb iar femeia trebuie sa execute.Ati uitat ce vremuri am trait iar acu dupa moartea lui raposatu tot acele vremuri sunt.

| funnymantm a răspuns:

Eu stiu asa. Atractia de acelasi sex la barbati se datoreaza cromozoniilor (sau in cazuri foarte rare, am cunoscut un tip care a devenit gay de la ce misogin era, atat de mult ura femeia incat a schimbat "steagu"), in schimb la femei se datoreaza placerii. de ce nu poate concura un baiat cu o femeie? pentru ca femeia stie exact unde sa atace cand e cu alta femeie. Cunoscandu-si corpul stie unde sunt in general punctele slabe. Si cu atati "prapaditi" de baieti in lumea asta nici nu ma mir ca fetele isi i-au masuri. eu personal nu aprob, da, ca orice barbat am avut fantezi cu lesbience dar ca prietena mea sa fie bi nu stiu cum as reactiona. Nu urat dar m-ar deranja, cred big grin

| friedaka a răspuns:

Lesbianismul, ca orice atractie de tip homosexual, nu se incadreaza in limitele normalitatii general acceptate. Dar daca nu se incadreaza asta nu inseamna ca nu exista! Exista si poate avea mai multe cauze, printre care si teribilismul specific unei anumite varste. Daca e vorba despre asta atunci va trece si va fi bifat la capitolul experiente de viata. Daca nu, va ramane toata viata ca orientare homosexuala. Si o astfel de povara, banuiesc, ca e extrem de greu de dus, oricat s-ar stradui organizatiile de profil sa o faca mai usoara.
Baietii si barbatii nu au de ce sa se simta amenintati atata timp cat majoritatea femeilor sunt heterosexuale, iar numarul barbatilor de pe planeta e mai mic decat numarul femeilor. Vor gasi oricand o alta care sa aiba orientarea sexuala potrivita.

| friedaka a răspuns:

Zbenguici, citeste cu atentie, am zis: " in limitele normalitatii general acceptate". asta inseamna ca, in general, majoritatea, cei mai multi, normele sociale, etc... Daca ai mai fi citit si alte raspunsuri ale mele ai fi observat ca sunt impotriva normeleor care stabilesc "normalitatea". Fraza asta era o constatare a ceea ce se intampla, nu o parere personala.

| guess_who a răspuns:

Ba din contra, baietii s-ar simti bine daca partenera mai are o iubita, astfel incat ar face-o in 3.
Glumeam, faza cu lesbienele nu mi se pare o chestie ciudata, ba chiar normala pentru ca tine de dorintele sexuale ale fetei, in plus fiecare face ce vrea, nu-l retine nimeni.

| rainlover a răspuns:

Toti sintem bisexuali big grin ( adica trasi de ambele sexe) doar ca sub presiunea societatii, " a normelor", traditiei, religiei, legii etc. alegem. Eu personal nu am nimic impotriva lesbianismului... spunea cineva ca dragostea nu cunoaste limite.
Mei...stiti ca in 2012 vine ERA DE GHEATA sau sfirsitul lumii? asa ca BUCURATIVA lume de viata ca ai doar una si nu 9

| liljhon a răspuns:

Cred ca sunt un pic saritii de pe fix si lesbienele si poponari dar ei au in sange treaba asta e ca si cum iai spune la un drogat sa nu se injecteze... nu ai sacapare din treaba asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi se pare sexy. Dar in fanteziile mele. Ca barbat heterosexual, care incerc din strafunduri sa-mi inving orice fel de discriminare, ar fi oficial ok. Nu stiu cum as reactiona in practica, din pacate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Amar, nu sa te iubeasca si pe tine si o fata, ci sa iubeasca doar o fata si pe tine nu.Despre asta vorbesc.Si nu ma gandeam la sex cand am pus intrebarea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atata timp cat exista acest fenomen de lesbianism, da, poate exista orice intre doua femei, si atractie, si iubire.insa din punctul meu de vedere, baietii ar trebui sa se simta amenitati numai atunci cand exista iubire intre femei, cand exista numai atractie, le ramane si lor ceva, acolo. iar cat priveste parerea mea despre lesbianism, nu am absolut nici una, nici pro, nici contra.fiecare face ce doreste cu viata lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci dora dupa cum vezi ai primit numai raspunsuri blande si politicoase doar din motive ascunse.nici unul nu simte intr-adevar cele scrise.nu e normal nici social nici religios si asta se cunoaste foarte bine.singurul adevar de aici este ca da femeia stie unde sa atace pentru ca un barbat sa nu mai aiba nici o sansa.atat.in rest vrajeala de doi lei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Amar, nu am zis ca sunteti "prosti" nici macar o secunda.Nici nu m-am declarat lesbiana.Am pus o intrebare despre lesbianism, atata tot.Si legat de procesoare si frecvente, ar trebui sa fie aceleasi unde obligatoriu?hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Waw Zbenguici, ai o lista de potentiali soti? Chiar sint curios cum trebuie sa arate, ce calitati trebuie sa aiba un barbat ca sa-ti poata capta atentia, eventual sa-l iubesti. Nu merg pina la a te intreba cine-s fericitii de pe lista, pentru ca nu mi-ai spune, nici o femeie nu ar face-o, dar krap de curiozitatewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zbenguici adevarata frumusete se afla dincolo de caroseriebatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poarte, e la moda sa fii lesbiana, a fi lesbiana, nu anseamna doar sex, sau ce cred barbatii,, ca dau limbi,, eu sunt lesbiana si ma simt bine asa, chiar daca am parte de priviri urate,..., lesbienele sunt o amenintare la adresa barbatilor ca nu8 ar fi buni de nimic, eu am ajuns la concluzia ca se poate trai si fara barbati, sunt nefolositori, nemanierati, scarbosi,...,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Homosexualitatea nu mai este demult considerata o boala si incepe sa devina acceptata din ce in ce mai multe locuri...bineinteles ca vom gasi peste tot oameni ingusti (la minte) care vor cataloga homosexualitatea ca `impotriva naturii`, dar cred ca nu vor sa accepte adevarul si anume ca pur si simplu nu ne putem alege/controla orientarea sexuala.Suntem ceea ce suntem si nu ar trebui sa ne lasam inflentati in niciun fel de societatea in care traim, pentru ca, pana la urma, suntem liberi sa fim noi insine. Da, probabail baietii ar trebui sa se simta amenintati laughing adica ce poate fi mai frumos decat relatia dintre doua fete?!

| annonnimus a răspuns:

Am citit majoritatea raspunsurilor si nu sunt de acord cu toti. in spicial cu unul.
ca daca sunt gay sau lesbi sunt sariti de pe fix, dar aia straight care o fac in 3, 4, 5 etc nu sunt sariti dp fix?
cica traim intr-o societate democrata deci ar trebui sa acceptam pe fiecare asa cum este. da sunt de acord sa nu apara la tv si in locuri in care sunt multi copii si sa isi exprime iubirea dar nici sa ii punem la zid. sunt oameni ca tot ceilalti si poate chiar mai buni la suflet ca restul.