| Criiss16 a întrebat:

Ce as putea sa fac sa nu ma plictisesc prea tare? Chiar nu stiu ce sa mai fac.sad

37 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Invata o limba straina (de exemplu germana) sau un limbaj de programare. O sa treaca timpul repede, o sa te alegi cu ceva bun si o sa te si distrezi.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Citeste o carte sau o revista, iesi cu prieteni in oras, mergi in vizita la rude, vizioneaza un film, mergi la plaja, asculta muzica si raspunde la intrebarile de pe TPU.
Succes si nu mai fi plictisita.happyTrebuie sa profitam de vacanta de varawinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Bibliotecile sunt pline de carti, ai de unde alege, poti sa vizionezi un film, o piesa de teatru, poti merge sa te plimbi, eu nu-mi amintesc sa ma fi plictisit vreodata, din contra nu imi ajungea timpul sa fac tot ce doream...

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Citeste o carte.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Citeste - citeste citeste si iar citeste! Sigur nu vei mai reusi sa te plictisesti.

mlm
| mlm a răspuns:

Incearca sa citesti ceva nou, sa vizionezi un film nou, sau sa vezi o emisiune educativa, cu siguranta nu te vei plictisi.Bafta.

| tukhey23 a răspuns:

Mergi o saptamana. la paris happy

| frida0purple a răspuns:

Fa curatenie.
Citeste ceva.
Iesi pe afara[ prin oras]
Invita o prietena pe la tine.
Sunt o gramada de lucruri de facut. Doar vointa sa ai!

| alexam a răspuns:

OOO! Doamne! Filme, muzica, plimbari, carti, centre de plasament cu copii mici - care se bucura la o ciocolata si un nou prieten, curatenie prin casa, cumperi un acvariu cu pesti sau alt animalut de casa, si atat de multe, multe lucruri! Eu nu imi amintesc sa ma fi plictisit vreodata cu adevarat! Apropos de animalut de casa, doar daca as fi pasare in colivie mi-ar fi greu, ca in rest, timp sa fie pentru cate as vrea sa fac intr-o singura ZI! big grin

| florinnica83 a răspuns:

De exemplu ai vrea sa fim amici pe facebook? uite numele meu florinnica83

| masly a răspuns:

Chiar... cea mai bine intrebare si eu vreau sa stiu ca ma plictisesc de moarte...cryingcryingcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa cateva tumbe, si-ti trece. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E simplu ce sa faci:sa puti, duhnesti, mirosi si cel mai important lucru trebuie sa faci o baie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cer si eu ma plictisesc dar doar in vacante(cateodata)pentru atunci cand am sc si antrenamente de gimnastica apoi teme nu mai am timp de plictiseala... da voi fratilor numa de citit aveti chef?!(urasc sa citesc).maai bine ma uit la film

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cer si eu ma plictisesc dar doar in vacante(cateodata)pt atunci cand am sc si antrenamente de gimnastica apoi teme nu mai am timp de plictiseala...da voi fratilor numa de citit aveti chef?!(urasc sa citesc)..maai bine ma uit la film

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cher si eu ma plictisesc ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Joacate putin cu sora lu stanga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plictiseste-te

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tavalestete pe poadea poate te ajutarolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti o laba... cea mai buna metoda de a scapa de plictiseala laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu cand ma pliktysesc ma uit la filme de dragostebig grinbig grinbig grin
Asa ca mult succeshappy:*winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iti faci prieteni noi...sa afliceva nou...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te plimbi prin parc ia id meu si iti zic mai multe sugestii antoniozuup asta e id meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iatzi o punga de semintze niste prieteni si plimbate pe strazi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti prost citeste o carte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iaiti vreun animal de casa sa nu te mai plictisesti! cu el te poti juca sau sal dresezi! eu am si un caine si o pisica si nu ma plictisesc deloc! ca ma joc cu ele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda.si eu mi-am pus de multe ori intrebarea asta si m-am lasat dusa de lenevie si tot asa si am uitat cat de distractiva e viata.sunt o multime de lucruri de facut in afara cat si la tine in casa:du-te in parc cu pr si povestiti, sau jucati un joc amuzant, plimba-te prin oras si vezi ce mai e nou, du-te putin si pe la rude. poate le e dor de tine, maitreci si pe la bunica, la tara acolo ai animale de toate felurile si spatiu destul de a face nebunii.acasa:nu iti voi zice sa citesti ceva.caci asta faci pentru scoala. dar incearaca sa alegi o carte care iti atrage atentia.cum a fost saga:twilight.sau carti pentru adolescenti.deseneaza.chiar daca nu esti talentat/a. dati silinta.scrie un fel de jurnal ce ai facut in vacanta de vara.sau fa sport si miscare.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io iti spun, iate de 4story sau cabal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Distreazate si fa ce-ti place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra si uitete la file sexi