| madalina13021997 a întrebat:

Buna TPU imi puteti spune si mie ce semnificatie au visele? de exemplu atunci cand visezi copii mici,bani,serpi,tigani, oamenii vii visati decedati?

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Ghideaza-te de aici:
http://www.visele.ro/

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Interpretarea viselor este o,, meserie,, banoasa pentru,, intreprinzatori,, si paguboasa pentru naivi.In realitate visele sunt doar niste,, refulari,, ale subconstientului in timpul deconectarii de la realitate.Un vis poate readuce fragmente de amintiri, ganduri persistente(obsedante)pe care-subconstient-le adaptam realitatii recente si le dam semnificatii pe care nu le merita.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut.
Nu există nicio dovadă clară că visele ar avea vreo semnmificaţie pentru noi deoarece la baza lor stă informaţia din creierul nostru, nu de undeva din exterior.

| petre059 a răspuns:

Bani =lacrimi
copii mici=necaz
e mult de spus asa ca, intra pe google si scrie acolo asa:interpretarea viselor.

| Liviu4you a răspuns:

Visele nu au nici o semnificatie, sunt doar vise.

| monutza90 a răspuns:

Sfatul meu este cand visezi urat te trezesti dimineata si te rogi la Dumnezeu si la Maica Domnului sa te ajute in acea zi si sa te apere de pericole, primejdii si necazuri.Eu nu mai cred in vise pentru ca intr-o noapte am visat ceva care in realitate insemna ca voi fi sigur implicata intr-un accident.Eram innebunita mai ales ca aveam de mers 200 de km cu masina.Chiar i-am spus sotului meu ca mu mai merg nicaieri.Insa era ceva urgent si nu am avut de ales.M-am rugat inainte sa plec de acasa si totusi pe drum imi imaginam tot felul de scenarii.A fost oribil.Insa am ajuns acasa seara teferi, fara sa se intample nimic rau si ne-a mers si bine.Chiar daca sunt multe persoane care nu cred Dumnezeu si Maica Domnului fac minuni.

| chitaramea a răspuns:

Legat de vise... citeste printesa cu baticul

| 1Alexutzu a răspuns:

Regrete, nostalgii, disparitie, ruperea relatiilor, necredinta in dragoste;
- acasa- ispitele nu vor avea putere asupra ta;
- a vedea- bucurie;
- a cinsti- vin vremuri bune;
- batran- beneficiu;
- cal- nefericire;
- care bea la masa- fericire;
- care bea- semn bun;
- care ia bani- lupta crunta si crancena;
- calugarita- cineva drag se imbolnaveste;
- clopot pentru- cineva sus-pus se intereseaza de tine;
- cand te visezi- sanatate infloritoare;
- cu care vorbesti- castig;
- curcan- probleme financiare;
- fata- logodna, casatorie;
- fat- deziluzii;
- femeie- tradare, grija unui prieten;
- fluture- pericol;
- gonindu-te- fereste-te de oameni mari;
- il imbraci- deces urmat de certuri;
- il tii- rautate;
- ingropand- libertate, odihna, noroc la serviciu;
- inviat- dregatorie mare;
- in mauzoleu- pierderi financiare;
- in sicriu- legatura rupta;
- luand bani de la- barfa, neancredere;
- mai multi- timp frumos, viata lunga;
- mai multi acasa- reusesti unde altii n-au putut;
- mai multi laolalta-dispret pentru persoane;
- mergand in urma lui- veste buna;
- mormant- te vei bucura de respect si de recunoastere;
- murind din nou- vei avea prieteni noi;
- om-saracie;
- pe care-l scoti din casa- castig;
- pe cineva din viata- necazuri;
- ridicand- minte proasta;
- saruti un- viata lunga si fericita;
- tu-sanatate infloritoare;
- turturica- dificultati in viata ta;
- te goneste din urma- discutii, oameni rai in jur;
- umbland dupa- veste buna;
- vazand- trai bun fara grija;
- vizitandu-te- bogatie, viata buna si lunga;
- vorbesc cu tine des si iute- bucurii mari se apropie.

morti de vei visa, semne bune de la cei vii vei avea;
de visezi un mort, viata lunga inseamna;
mort coborat in groapa de vei visa, o despartire de rude se anunta;
de vei visa ca vorbesti cu cei morti, castig vei avea;
morti band de vei visa, mult bine iti va fi;
mort imputit de-ti va aparea in vis, de multa scarba vei avea parte;
mort de vei visa ca scoti din casa, de un castig vei avea parte;
de visezi ca sprijini un mort, ca il baiesti sau ca il imbraci, semn rau este, de moarte, de pizma, de necazuri.