| VasiDobie a întrebat:

care este cel mai periculos mamnifer care exista sau a existat vreodata pe Pamant? E vegetarian, carnivor sau omnivor?

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Cel mai mare care a existat vreodata se numeste '' Spinosaurus ''. E un fel de T-Rex doar ca a fost mai mare, mai puternic.
Uite lista asta - >> http://goo.gl/6YCM0v

Chiar daca T-Rex este mai popular, Spinosaurus este si va ramane cel mai mare care a umblat vreodata pe pamant, apropo era carnivor :)

Al doilea ar fi '' Megalodon ''. Pana si numele suna badass :))
Megalodon a fost un rechin gigantic, care ar fi facut praf un T-Rex. Dar clar ei nu aveau cum sa se intanleasca, Megalodon traind pe fundurile oceanelor.
Uite aici care ar fi fost diferenta dintre un megalodon si un rechin alb ( specie care inca mai traieste ) ->> http://goo.gl/2APMym

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Toate trei. Se cheama om. Mamiferul care a facut cele mai mari nenorociri din istoria planetei si continua sa le faca...

| RobertSteaua02 a răspuns:

Omulwinking

| PoWeR14 a răspuns:

Buna, eu iti voi da un raspuns concret care coincide cu prezentul " Balena ucigasa " care este carnivora, nu niste povesti spune de niste oameni ca sa fascineze copii. Funda?