| Maia333 a întrebat:

Buna!
Nu mai pot rezista mult timp! Parintii mei se cearta incontinuu, zi si noapte de cateva zile... si care sa fie motivul? Ca mama isi ajuta fratele care lucreaza in Italia avandu-i grija de casa.
Alalta seara a baut peeeeste masura, si s-a culcat pe la 12 noaptea si la ora 2 s-a trezit si urla prin casa... de frica am sunat-o pe bunica sa vina dar nu a putut! Mama chiar daca zice ca nu ii este frica, stiu ca ii este. Ne-am dus in camera in care era dar degeaba.a dat muzica la maxim si nu mai puteam dormi! A incercat sa o loveasca pe mama dar nu a reusit pentru ca am fugit afara...
Acum e mai bine, dar nu stiu ce e cu el, nu face asa de obicei...
Sunt in clasa 8 si de la anul plec la liceu in oras, imi este frica ce o sa faca mama cu el, daca va mai face asa ceva. nu am inima sa o las cu el, dar nici cu mine nu pot sa o iau.
Ceva sfaturii? si fara autoritati va rog, nu este cazul!

1 răspuns:
| iInfinityDarkness a răspuns:

Incearca sa suni la telefonul copilului daca vrei.Sigur va raspunde cineva...