| Larisamonica a întrebat:

Bună, M am despărțim de iubitul meu și am o stare naspa sunt mereu trista ma simt foarte singura. Plus ca ma simt urata sunt prea slaba si nu cred ca ar sta nimeni cu mine...
Ma doare când vad ca vorbește cu alte fete ma gândesc mereu la el de când nu mai sunt cu el ma simt foarte singura am nevoia de a vorbi cu cineva sa îmi fie mereu alaturi. Ce credeți ca ar trebui sa fac în privința asta?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa iti faci alt iubit care sa te aprecieze mai mult decat fostul.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu spuna sa te bucuri, ca esti insfarsit esti singura si ai scapat de o povara, care te facea nefericita.
Acum ai timp d etine!
Iesi afara si fa sport, ingrijeste-te sa nu mai fi urata, manaca si hraneste-te santos, fa sport sa-ti creasca musculatura samd.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai rabdare. In scurt timp te vei obisnui fara el si vei accepta situatia, iar in cateva luni/ani, nu vei mai avea absolut nici un sentiment legat de el/relatia asta.
Poate dura pana la 3-4 ani, daca a fost conexiune puternica intre voi. Dar toti am trecut prin asta, e ceva banal. Axeaza-te pe lucruri mai constructive, sa nu ramai in urma pe plan profesional, personal si social, cat timp suferi dupa el.

| relian a răspuns:

Asta e nu ai ce face, indiferent ce vei face ce iti va spune unu altul, nu te va face sa iti treaca ce simti acum.

Timpul este singurul care te va vindeca, restul si cea care o face pe aici pe cunoscatoarea, ce te trimite la sala si ce mai spune, poti sa te duci oriunde, te vei simti cam tot la fel.
Este vorba de ce simti nu de ce vezi sau ce faci, iar sentimetele astea is acolo, nu se sterg ca te duci tu la sala sau la coafor laughing poti sa arati super bine ca tot la fel vei simti, chiar si daca te agata mai stiu si eu ce barbat mortal aratagator, tu inca esti afectata de fostul si trebuie ca acele sentimente ce le ai pentru el sa se erodeze sa se estompeze, sa se astearna ceva praf peste ele si dupa o sa poti merge mai departe.

Sint si femei genul cum spune cea care tio dat sfatul pe aici, mergi la sala, mergi la coafor, te arenjezi, te agata unu rapid, tu deja l-ai si uitat pe fostul, sunt si asa femei, poate si barbati, dar nu stiu daca tu esti genul asta.

Asta tu trebuie sa stii, dar eu cred ca nu esti asa, ca de ai fi fost, deja erai in patul alcuiva laughing nu mai pierdeai timpul pe aici intrebind ce sa faci ca te simti naspa.

Fiecare da un raspuns pe baza experientei proprii, de aia raspunsurile is asa diferite, fiecare are alt carater, simte altfel si asa mai departe.
Ce a facut cineva care a trecut prin asa ceva, nu se potriveste la tine, pentru ca tu poate esti altfel decat respectiva, ai alt caracter, nu iti trece daca iti sare in drum altul acu, indiferent cum ar arata.

Daca esti slaba este bine, cineva slab mai poate pune pe el, pe cand cineva care sa dea jos, se pare f greu sau spre deloc laughing asa ca de esti slaba e in regula.
Te vezi urata, asta e doara parerea ta, lasa pe barbati sa zica cum esti. Oricum indiferent cum ai fi, nu ai ce face, vei atrage un anume gen de barbat, banui ca nu esti ileana cosinzeazan la care sa viseze orice barbat, dar ceva barbati sigur te plac.

Trebuie doar sa fii si tu mai putin pretentioasa, in sensul ca daca chiar tu spui ca nu esti cine stie atragatoare, sa nu cauti mai stiu si eu ce fat frumos.

Dar pana una alta cauta sa iti ocupi timpul, poti si cu sala cum spune fata pe aici, mergi la job, daca nu ai unu cauta, ocupati timpul sa fii obosita, asa te vei gindi mai putin la ce s-a intamplat.

| SkandallKamataru a răspuns:

Nu știu cum arăți, dar lucrează la aspectul tău si la comportament, sa devii mai atractiva, si sa atragi si tu bărbați mai frumoși happy
Ai spus ca esti slaba, mananca mai mult, mergi la sala, informeaza-te cum sa mananci, cum sa te antrenezi, asa si evoluezi pe toate planurile.
Arăți bine, te simți bine, si cu asta am spus toată ideea.

Acum desigur ca o sa vina toți distrușii de viață in comentarii ca vai de fapt nu, ca nu contează aspectul, ca trebuie sa fii puternica, si o sa vina cu tot felul de teorii si o sa scrie eseuri ca sa te faca sa te simți mai bine laughing... Nu-mi bat capul cu loserii astia ca oricum sunt vai de mama lor.

Fie alegi sa îi asculți pe ei si să te complaci în situația ta, fie mă asculți pe mine si chiar faci o schimbare adevărată, un glow up, e decizia ta.

| Jessica1235 a răspuns:

Așa e la început. Eu în primele săptămâni simțea nevoia să petrec timp cu prietenii și ieșeam cât mai mult pe afară, nu mă izolam în casă. După câteva săptămâni am început să-mi revin și totodată am început să văd anumite defecte pe care eu nu le accept la viitorul meu soț, defecte pe care nu le-am văzut când vorbeam cu el. După câteva luni eram mult mai bine. Iar după un an sau doi nu mă mai afecta nici măcar faptul că-l vedeam cu alta. O să-ți revii, crede-mă. Nu ai cum să nu fi deloc afectată mai ales dacă l-ai iubit.