| anonim_4396 a întrebat:

Unde pot dona sånge datim niste adrese de spitale va multumesc

72 răspunsuri:
| FeRnAnDo2 a răspuns:

Dc ma esti emo rolling on the floor

| cOPPY a răspuns:

Sf paracscevva

| REDSQ a răspuns:

Si eu abia astept sa merg sa donez sange. Sunt din Bucuresti si merg la Insititutul de Hematologie de pe strada Caracas. (metrou victoriei--->nicolae titulescu--->iacob felix--->caracas. Imi place daca pot sa ajut oamenii cu ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sa am nevoie acuta de sange, nu l-as accepta de la tine... daca ma prinde si pe mine prostia si scriu agramat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La mine acasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La Centrul De Transfuzii, langa Medicina Legala pe Str. Sitei (in brasov

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru a dona sange, trebuie sa mergi la un centru de transfuzie sanguina.

| HaruhiFujioka a răspuns:

Dacă ești din Brașov îți sugerez să mergi la centrul de transfuzii de pe strada Victor Babeș nr. 21

| ncis a răspuns:

Daca esti din Bucuresti cel mai primitor spital este Filantropia.la piata victoriei.
iei metroul

| Magdutza_9228 a răspuns:

Esti cam ciudat mai copile doneaza numai dacai nevoiewinking

| William a răspuns:

Poti dona sange la clinica lui dracula laughing

| xCosmax a răspuns:

Tudor3d bagami-asi pwa in mata si-n tactu de bou drequ asta e o cauza nobila aurolacule

| ayurelayurel a răspuns:

SelenaDesire ai drepate tongue. Si pe langa Spitalul Regina Maria este un centru big grin. (Bucuresti ).

| AliceThai a răspuns:

Pai tu in ce oras esti?

| Purification a răspuns:

Nu inteleg de ce vrei sa donezi sangestraight face Ai multe gesturi nobile dar esti prea bun la suflet.Eu nu as putea fi asa ca tine nici macar o zi laughing

| MâţulMov a răspuns:

Pai poti sa donezi sange la centrele de transfuzie, sau pe la unele spitale big grin Si eu as vrea sa donez sange dar totusi...nu acum! Nu sunt inca pregatit, n-am aflat destule raspunsuri...

| MoneyMoney a răspuns:

Sânge NU se donează la spital ci la centrele de transfuzie sanguină, la spital DOAR cazurile de forţă majoră!

| AIRIUS a răspuns:

Sange poti dona la centru de transfuzie care exista in orice oras, in cadrul policlinicii.
mai multe nu stiu sa ti spun k eu nu am donat!

| napoleon16 a răspuns:

La spitalul Fundeni sau la Marius Nasta...

| iustin1992 a răspuns (pentru BRG):

E interzis sa ajuti pe cineva bai asta?

poti salva viata cuieva dsunt multe pacate care le facem zi de zi mai bine facem un pacat de asta dar stiu macar ca cineva traieste cu ajutorul sangelui meu

| tinpoi a răspuns:

Daca tot vrei sa donezi sange.Du-te la un Vampir sa-l faci fericit!

| pisicamoarta a răspuns:

Spitalul Clinic Colțea este un spital din București situat în sectorul 3 al municipiului. Unitate medicală cu tradiție, spitalul a fost locul în care au profesat mari nume românești în domeniul medical precum Nicolae Crețulescu, cel care a pus aici bazele școlii de microchirurgie. Spitalul Colțea a fost una din primele baze de învățământ medical din România.
[modificare]Istoric

A fost primul spital din București, construit la 14 decembrie 1704, din inițiativa spătarului Mihai Cantucuzino, pentru a fi un spital pentru săraci. Organizarea și funcționarea spitalului s-a făcut după modelul spitalului Ospedale di S. Lazzaro e Mendicanti din Veneția.
În anul 1716 este menționat ca farmacist la Spitalul Colțea Johann Stanislaus Gratovsky.[1][2]
Intr-un mail intern dat de Cristina B, se afirma ca spitalul ar fi construit in anul 1704.
[modificare]Note

^ Medici sași din secolul al XVIII-lea în orașele săsești ale Ardealului – Robert Koch. Cluj 1928
^ Revista Istorică. Dări de seamă. Documente și notițe. Publicată de Nicolae Iorga cu concursul mai multor specialiști. Anul XIV, nr. 10-12, octombrie-decembrie 1928

| AtashiNoBakaDesu a răspuns (pentru BRG):

Ai citit macar biblia? Arata-mi si mie exact unde interzice sa donezi sange? ca pe cand s-a scris biblia, nici nu exista donare de sange.
Informeaza-te bine inainte de a zice ceva, altfel de faci de ras.
Si cu ce e gresit sa ajuti alti oameni? Sau ce? dumnezeu vrea ca multi sa moara, si nimanui sa nu ii pese?

| Empathizer a răspuns:

La Spitalul Militar Central Dr. Carol Davila din Bucuresti, de pe Calea Plevnei, exista Centrul de transfuzii al armatei. Pe str. Dr. Constantin Caracas nr. 2-8 (colt cu str. Dr. Felix) exista Centrul National de Hematologie Transfuzionala.

| Ana_Maria_Georgescu_1985 a răspuns:

Caută centrele de la Crucea Roșie.

| DyNo a răspuns:

La orice spital din orasul tau.

| msweety a răspuns:

Mare gest!

| HighByTheBeach a răspuns:

La orice centru de transfuzii

| Timeea2001 a răspuns:

Pentru mai multe detalii poti intra pe site-ul www.doneazasenge.ro

| d4ea a răspuns:

La fiecare spital.