| Constructor a întrebat:

Care sunt DENUMIRILE dimensiunilor unui dulap?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inaltime(pe verticala), lungime (pe orizontala) si adancime (pe orizontala, perpendicular pe lungime).
Te mai numesti si Constructor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Lungime, adâncime, înălțime

| dullcat a răspuns:

Lungime, latime(adancime) si inaltime.

| Hyperion7 a răspuns:

Adâncime,lungime,înălțime

| Dismally a răspuns:

Dimensiunile nu au denumire, la altceva cred ca te referi. Lungime, latime si inaltime.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lungime și lățime! Cred ca trebuia sa pui în alta categorie

| Sigillum a răspuns:

Dimensiunile unui dulap pot fi exprimate în diverse moduri în funcție de tipul și configurația dulapului:

Înălțime: Este adesea denumită "înălțime" sau "înălțime totală".

Lățime: Se referă la mărimea de la un capăt la celălalt al dulapului.

Adâncime: Denumită și "lungime" sau "adâncime totală", măsoară distanța de la fața exterioară a dulapului până la spatele său.

Dimensiuni interioare: Se referă la spațiul disponibil în interiorul dulapului și poate include înălțimea rafturilor, lățimea acestora sau adâncimea spațiului pentru depozitare.

Aceste denumiri pot varia în funcție de producător sau de descrierea specifică a produsului.