| Marianalex11 a întrebat:

Buna ziua!
In urma decesului tatalui meu am mostenit o casa cu o suprafata utila de 78mp care este inca in faza de constructie, respectiv la interior.
Avand in vedere ca nu ma pricep foarte bine in domeniul constructiilor as avea cateva intrebari :
Inainte de a monta incalzirea in pardoseala este nevoie sa se toarne o alta sapa? distanta dintre placa de jos si unde va ajunge sapa finala in momentul de fata este de 10cm.
Tunelurile pentru instalatia sanitara respectiv montarea acesteia trebuiesc facute inainte de a monta incalzirea in pardoseala sau se fac in sapa turnata peste?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Ideal ar fi sa vii cu macar 5 cm polistiren, apoi tevile de incalzire incorporate in sapa finala, iar peste gresie+adeziv.
Nu e nevoie de "tuneluri", instalqtiile se încorporează in șapă.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, pe aici nu avem experti in pardoseli, deci trebuie sa cauti un specialist care sa-ti faca incalzirae din pardoseala, fiindca-i pacat sa faci ceva ce odata turnat nu s emai poate repara sau strica si reface.