| ComsaFlorentinaCornelia a întrebat:

Exista facultate de teologie la distanta sau fara frecventa?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca anumite facultati se pot face si de la distanta, cea de "teologie" nu.
Eu unul nu cunosc niciun caz...

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista facultate de teologie la distanta si nici la fara frecventa.

Facultatea de teologie este exact ca si academia militara, foarte stricta, facandu-se intr-o unitate, unde se imbina viata personala cu cea religioasa, cu sculari cu noaptea-n cap, mers la rugaciuni in biserica, cu cititul canoanelor si pregatirea lectiilor, cu pregatirea meselor care este facuta direct de studentii la teologie, apoi orele de religie cu diversi preoti, protopopi si ce ranguri mai au ei, samd.
Nu pleaca nimeni acasa, acolo stati acasa pe toata perioada facultatii, doar in vacante mergeti acasa, in test aveti dormitoare comune, mancatul la cantina, munca si invatat in acelasi timp, cu smerenie in suflet, daruire sufleteasca si trupeasca.

| ioana748 a răspuns:

Nu exista.

| LisaJulie a răspuns:

Facultatea de teologie la fel ca cea de medicina, inginerie, arhitectura, construcții nu se poate face decât din banca! Motivul principal: Practica!