| anonim_4396 a întrebat:

Cum obisnuiesc oamenii sa-si gaseasca vocatia?

3 răspunsuri:
| GreenEyed a răspuns:

Incearca mai multe lucruri si vad ce-i fac fericiti.

| dramecoreene a răspuns:

Acel lucru il fac cu placere.Si indiferent cat de mult timp fac acel lucru, nu se plictisesc de el. Sincer, aceasta intrebare nu are un raspuns concret, vocatia este de cele mai multe ori venita din suflet.

| Tania15 a răspuns:

Incerci foarte multe lucruri noi, vezi care iti plac si Voila! Ti-ai gasit vocatia!happy
VOCÁȚIE=Aptitudine deosebită pentru o anumită artă sau știință; chemare, predispoziție pentru un anumit domeniu de activitate sau pentru o anumită profesiune.happyFunda?