| laurentiu_9029 a întrebat:

Stie careva cum se face sa aflu ce marime port la blugi? Vreau sa imi cumpar o pereche de blugi numarul 30. Acesta este echivalentul cui, 32, 34...etc?!

7 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Mărimea 30 (Anglia sau Statele Unite) corespunde cu mărimea europeană 40.
Mărimea 32 (Anglia sau Statele Unite) corespunde cu mărimea europeană 42.
etc.

| pepe a răspuns:

Astea ar fi echivalenţele în centimetri la măsuri(în talie), în paranteză sunt masuri UK şi USA
68/72 cm - 36(26)
72/76 cm - 38(28)
76/80 cm - 40(30)
80/84 cm - 42(32)
etc.

| turist a răspuns:

In revista firmei Quelle gasesti tot ce trebuie sa stii despre marimi de imbracaminte! In ceea ce priveste blugii, cel mai sigur e sa-i incerci inainte de a-i cumpara! Se poate intampla ca la modele diferite sa ti se potriveasca marimi diferite!

| Gexu a răspuns:

Pai blugii intre ei nu se potrivesc la marimi.depinde de firmawinking

| laurentiu_9029 explică:

@turist..Problema este ca vreau sa ii cumpar online!

| laurentiu_9029 explică:

@Iubesc_UN_inger...Firma Townz este.Sunt blugi de reapper.

| laurentiu_9029 explică:

Pepe...Eu vroiam sa stiu cum se masoara? In talie sau cum? Si cat vine?