| Inna1970 a întrebat:

Pina la urma, cum pot fi ascunse imperfectiunile tenului intr-un mod perfect? Fond de ten? Corector? Spray pentru fixarea machiajului? Pudra? Ce recomandati?

3 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Corectul este cel mai indicat, apoi se dă cu fond de ten şi pudră!
Sprayul pentru fixarea machiajului, se dă la final, nu are nicio legătură cu imperfecţiunile tenului, el doar face ca machiajul să reziste mai mult!
http://www.ileen.ro/dieta/articol/383/Cum-sa-ascunzi-imperfectiunile-fetei

| BiuL a răspuns:

In primul rand du-te la un dematolog sa iti rezolvi probleme pentru ca daca pui o tona de fond de ten doar scoti in evidenta defectele, crede-ma...
In principiu aplici corectorul unde e nevoie, pe cearcane, cosuri rosii, pete etc apoi fondul de ten peste tot apoi pudra care fixeaza machiajul si elimina luciul in exces.

| PsychologistT a răspuns:

Important e sa ai un fond de ten foarte bun, cu o acoperire mare, si celelalte produse sunt importante.