| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a spalat bunica niste blugi albi cu un pulover portocaliu la masina ( nu ma intrebati dc le-a pus pe aman2laughing ) si a iesit din pulover pe blug, iar acum blugii au in unele locuri culoarea portocalie sad si se vede urat zici ca-i cola sau pishu laughing ( nu e mult dar se vede si e doar in 2-3 locuri ), imi plac f mult blugii si nu stiu cum sa fac sa scot culoarea aceea de portocaliu, i-am bagat si la clor si nimic(i-am scos exact la fel), alte solutii? pls

4 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

O colega a folosit Vanish, incearca si tu! :*

| mona a răspuns:

Am vrut sa ti zic sa incerci si cu vanish, dar daca nici cloru nu a scos petele singura solutie e sa i vopsesti

| BeHappyForMe a răspuns:

Eu am patit la fel si i-am lasat la inuiat in as (ace)si apoi i-am spalat la mana si sau dus petele.

| alexutza1183 a răspuns:

Incearca vanish...mie mi-a iesit dintr-un maieut roz pe pantalonii albi si am reusit sa scot pata cu vanish
succes!