| anonim_4396 a întrebat:

In ultima vreme imi apar cosuri micute i multe pe frunte, barbie, nas. Ce creme/geluri de curatare imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| kiki a răspuns:

Usturoiul este un foarte bun tratament pentru acnee.freci un catael de usturoi taiat in doua peste acnee, sau tai usturoiul rondele si aplici peste cos si lipesti cu leucoplast medical lasand sa actioneze peste noapte.Usturoiul are in compozitie ulei eteric ce contine compusi pe baza de sulf, care este esential in tratarea acneei.Usturoiul reduce tensiunea arteriala si colesterolul, impiedica depunerile pe peretii vaselor, subtiaza sangele, previne formarea cheagurilor si repara "stricaciunile" de pe artere.Si asta ce inseamna? automat inseamna un ten mai curat fara cosuri.Deasemenea contine foarte multi antioxidanti si are proprietati antimicrobiene.clar ca buna ziua!
Are proprietati antibacteriene si antiseptice si tocmai de aceea poate fi folosit atat pentru sanatatea organismului, cat si pentru frumusete, in tratarea afectiunilor pielii! nota bene! deci,il poti folosi pentru tratarea acneei suparatoare si a iritatiilor pielii linistita.Elimina rapid infectiile pielii si vei avea din nou un ten luminos si sanatos. Repeta procedura de mai multe ori pe saptamana, pentru a avea rezultate optime.apoi-drojdia care are o foarte mare capacitate de a curata sangele si de a elimina purioul din organism. putina drojdie amestecata cu tetraciclina care este un antibiotic,face minuni,curatand si purifiind sangele. poti chiar sa consumi putina drojdie cateva zile, iti va curata sangele pe tot fluxul din organism, rinichii si automat ti-se va curata si tenul.fa infuzii cu musetel.Cutadenul-usuca cosurile.este foarte bun sau cel mai puternic si mai serios tratament care exista este Zynerit.este un antibiotic si il gasesti in farmacie.si nu uita-o viata sanataoasa,fara grasimi multe,fara artere ingrosate,rinichi curati,automat un ten curat. fara tutun,alcool si nopti nedormite.o viata echilibrata, consuma lichide multe, 90%din organism e apa deci bea apa ca sa te purifici! nu uita de fructe.legume.si inca ceva-daca totusi acneea insista in jurul gurii si nu pleaca, sa iti faci un control ginecologic.primul semn ca ai putea avea microchist sau polichist ca sa nu pomenesc de chist este faptul ca apar cosuri in jurul gurii.dar in cazul tau probabil sau mai mult ca probabil este vorba doar de un ten mixt.totusi ai mai putea incerca sa iti faci o analiza de sange aslo sau vsh si eventual la rinichi, o urocultura.sanatate!

2 răspunsuri:
| Mihaela a răspuns:

Skinoren- farmacie
Mibazon- farmacia veterinara [ e foarte, foarte bun]
Setul Clearskin gri de la avon

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu iti recomand o masca de fata cu pudra de argila combinata cu apa de 2 ori pe saptamana pana la vindecare.iar dupa ce ai terminat de tratat cosurile o poti folosi in alte combinatii(miere,suc de lamaie, suc de grapefruit etc) pentru un ten frumos, fara puncte negre, roseata s.a.m.d