| Sandra_8318 a întrebat:

Ce Diploma imi trebuie ca sa pot sa imi deschid un Coafor (Frizerie)?

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Trebuie sa ai diploma sau certificat de calificare prin care sa ateste ca esti calificata in meseria de coafor sau frizerie.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti trebuie diploma(certificat de calificare) in profesia de coafor(frizer) si autorizatie pentru PFA. Succes si numai bine!

| iki34 a răspuns:

Ca sa deschizi un coafor iti trebuie o diploma cum ca ai urmat un curs de calificare si semnate niste acte cum ca detii locul

| Sandra_8318 explică:

Eu am diploma de frizer dar imi mai trebuie inca o diploma... Dar unde si cam cit timp dureaza pina il am (certificat de calificare si autorizatie pentru PFA. )