| UnCopilMicuts a întrebat:

Ma zbat cu o problema foarte mare. Cand eram mica aveam parul foarte des si lung. Am crescut, cu timpul m-am vopsit si de cateva ori si il intindeam in fiecare zi cu placa. Acum 3 ani mi-am decolorat parul si mi l-am ars foarte tare. anul trecut de craciun m-am tuns scurt, foarte scurt si am rarit placa doar o data pe saptamana. Nu stiu ce sa ii mai fac deoarece nu creste deloc. De cand l-am tuns a crescut doar un centimetru. Mi-am luat sprai pentru protectie sa nu-l mai ard cu placa, dupa spalare folosesc o masca si am si un tratament anticadere dar tot degeaba. Mi-am luat si calciu de la farmacie. Il am iar ars dar nu stiu de la ce, probabil de la vopsea si imi cade foarte mult par si nici nu creste. De tuns nu il mai tund deoarece il am deja scurt si nici placa nu o las deoarece imi sta in toate partile. Va rog ajutati-ma cu sfaturi fetele care ati trecut prin din astea sfaturi ceva.

P.S. asemanator cu parul, m-am pensat la un salon unde mi-a subtiat sprancenele foarte tare si vreau sa le am dese inapoi dar nu mai cresc bine. Sfaturi..Multumesc:*

1 răspuns:
| yuly04 a răspuns:

Pentru par nu mai folosi toate cacaturile mai bine te speli cu apa in care vei fierbe niste frunze de nuc