| simona019 a întrebat:

Am incercat si eu masca pentru par cu galbenus de ou, ulei de ricin si vitamina A. O folosesc de 2 ori pe saptamana si am aproape o luna dar am observat ca imi cade parul mai mult ca inainte. Oare de ce? mentionez ca firele de par care cad au un aspect nu prea placut, parca ar fi fire moarte. Oare asta o insemna regenerarea parului?

Răspuns Câştigător
| AllinaDaniella a răspuns:

Da, atunci cand folosesti masti naturale facute-n casa, asta e unul dintre efecte, ai sa vezi mai mult par picat decat de obicei, asta pentru ca firele respective erau fire moarte care oricum cadeau mai devreme sau mai tarziu.

4 răspunsuri:
| acinorev a răspuns:

Nu stiu, insa cred ca da. Adica firele care cad parca sunt fara viata si nu mai au rost. Asa ca, probabil, acea masca iti,, curata" scalpul de firele nefolositoare.
Daca vrei, poti incerca o masca pentru par cu maioneza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atentie: galbenusul de ou nu este suportat de orice tip de par!

| alincik900 a răspuns:

Vitamina A daca este in surplus duce la caderea parului asa ca ar trebui sa ai grija cu ea

| BarbieFashionista a răspuns:

Galbenusul de ou e foarte bun pentru par, insa daca este folosit in exces dauneaza.Foloseste o masca cu gasbenus de ou+ulei de masile+ulei de ricin doar o data pe saptamana si stai cateva ore apoi spala-te.In masca de par poti adauga si putin balsam pentru a se aplica mai usor.Bafta:*