| Maya355 a întrebat:

Am o mare problema! De cateva luni dintii mei au inceput sa se ingalbeneasca. Mereu ma spal pe dinti si nu stiu de ce au inceput sa se ingalbeneasca. Nu consum ceaiuri, cafea... Nu fumez... Si totusi s-au ingalbenit! Nu pot face albire dentara pentru ca am 16 ani si am o cunostinta care a facut asta si a ramas fara un dinte. Am cautat pe internet tot felul de trucuri de albire a dintilor, dar nici una nu functioneaza! Va rog, dati-mi sfaturi pentru ca nu mai stiu ce sa fac! FUNDA

4 răspunsuri:
| Belllla a răspuns:

Eu ma spal dimineata pe dinti cu pasta normala (de dinti) apoi dupa ce imi clatesc gura si periuta pun putin bicarbonat de sodiu pe periuta si incep sa frec dintii. Acelasi tratament il aplic si seara, dupa masa, evident.
Tin sa mentionez ca e foarte eficient.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Speli dinţii folosind câteva picături de zeamă de lămâie sau masezi dinţii cu o combinaţie de zeamă de lămâie şi sare. Foloseşti acest remediu cu mare atenţie întrucât vitamina C conţinută de lămâie poate leza smalţul dinţilor.
Te pup!

| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Bicarbonatul e cel mai eficient. poti sa il pui pe dischete demachiante si sa te dai pe dinti, apoi sa te clatesti

| AnnnnnaXD a răspuns:

Eu am inceput sa ma spal cu bicarbonat de sodiu si e foarte bun. Se foloseste si in prepararea pastei de dinti, dar in cantitate mica. Din cate amauzit poti sa te speli si cu sare normala de bucatarie. Nu strica sa incerci.