| Ioan489 a întrebat:

Curand ma voi inscrie la o scoala de soferi. Ma intreb daca intr-adevar ma va invata pe deplin cum sa conduc o masina happy? Avand in vedere ca nu am nici un pic de experienta... ar putea constitui o problema? Nu am o masina proprie in momentul actual; cred ca nu ar fi o problema, nu?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde cum faci fata poti sa inveti sau niciodata nu ajungi sofer

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai, de asta faci scoala

| Liviu a răspuns:

Ce sa zic... eu am fost paralel cu condusu.Depinde ce varsta ai, cat de copt esti la cap, si depinde f mult de cat de mult te atrage, eu mi-am dorit mult permisu, l-am capatat, acum conduc numai imi e frica. Aproape fac anul sa dau mamaligile jos.Ideea e ca e greu la inceput(orice inceput eu greu mna) daca nimeni din familia ta nu are masina mama/tata e cam dificil pentru ca pe tine va cadea totu.O sa iei permisu,o sa iei carnetu, dar o sa te trezesti cu el in buzunar,nu vei stii sa dai drumu la faruri,sa dai drumu la stergatoare laughing eu aveam permisu in buzunar si eram paleta, nu stiam sa aprind farurile, cine mai condusese noaptea? eu nu, niciodata. Instructori nu te invata sa conduci, ci sa iei permisu, de condus inveti singur.Te vei cizela singur, vei invata f multe chestii singur sau de la alti happy Eu personal de la instructori mei (4la numar) am invatat doar sa iau permisu, restul? educatia rutiera, mi-am facut-o singur happy pentru ca nu ii intereseaza.30 de ore e mult mult mult prea putin pentru a invata sa te comporti pe strada.Alea 30 de ore e sa mergi drept, sa iei viraje, sa dai cu spateele putin, si cam atat.Trebuie sa fi toba de legislatie. Daca ai Facebook lasa-mi Facebook-u tau si iti explic mai multe cum a fost la mine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei exersa pe mașină celui cu școala. Oricum el are pedale în dreapta, deci dacă riști sa faci un accident te salvează el =)

| gogu220 a răspuns:

Cam asta e ideaa, într-o şcoală de şoferi să înveţi să muţi o maşină din punctul A în punctul B. Acum asta nu înseamnă că eşti şofer, înseamnă că din punct de vedere legal te poţi sui la volan, până să ajungi ŞOFER mai ai nevoie de multe ore şi kilometri de experienţă. Ca sfat, repetă poligonul de mai multe ori decât e nevoie, în zilele noastre e mai important să faci o parcare corectă decât să întorci din trei mişcări. Nu e neapărat nevoie să ai maşina ta, poţi împrumuta de la o cunoştinţă sau poţi închiria când vei prinde experienţă.

| Parker_Kip_1997 a răspuns:

Eu zic dupa mine ca nu e o problema, totusi, iti sugerez sa mai astepti si alte exemple. Urmareste la o scoala de soferi cat la suta din cei care dau examenul promoveaza, daca gasesti, in cazul asta, probabil n-o sa ajungi sa dai examenul daca n-ai habar. Ceva ceva tot inveti, poti sa te uiti pe net la ghiduri si daca faci rost de o masina, sa exersezi in poligoane specifice.