| nicusor222 a întrebat:

Am Ford focus 3, 1.6 diesel, an fabricatie 2012.
Cand pornesc motorul fiind rece, se aude foarte urât si in primele secunde "zguduie ", parca da sa se oprească, dar nu o face ca isi revine.
Cand desfac capota observ ca motorul tremura foarte tare.
Am schimbat suportul de motor ca s-a spart si acum face la fel.
Face asta in primele secunde cand motorul e rece, după care își revine si merge superb.
De la ce poate fi?
Masina are toate filtrele schimbate, motorina petrom.
Nu cred ca e de la motorina ca asa face cu orice fel de motorina.
Spuneti-mi si mie daca ati auzit de asa ceva sa stiu ce trebuie facut.
Dau fundita happy

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Face asa pana incepe sa circule uleiul in tot motorul. Ori nu ai uleiul adecvat, este prea gros, ori pompa de ulei nu are presiune suficienta. Mergi la un service.