| Brigitte17 a întrebat:

Hey! Am si eu o intrebare. Am o masina si cand la cumparare am decis sa pastrez numerele vechi. Masina e pe numele meu. Acum m-am hotarat sa ii schimb numerele de inmatriculare. Se poate face acest lucru? Daca da schimb doar numerele sau am si alte costuri pe langa asta? Multumesc!
Ps. nu judecati sunt femeie si nu ma pricep

Răspuns Câştigător
| Christian1 a răspuns:

Buna!
Taxele masinii nu se mai platesc inca odata daca incerci sa inmatriculezi masina pe numele tau, ma refer la asigurare, casco, itp.
Decat timbrul de mediu trebuie platit(daca e necesar), in functie de standardele de poluare ale masinii.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Platesti costurile la noua placa de inmatriculare si taxele care ti le cer la srpciv legate de ele

suntserios
| suntserios a răspuns:

E o procedura destul de complicata si nu are rost. din cate stiu eu o poti face doar daca fostul proprietar isi cere numerele